Ходунки: користь або шкода

Ходунки: користь або шкодаДуже часто батьки, які хочуть, щоб їх дитина швидше навчилася ходити, купують спеціальні пристосування для цього. Чомусь багато хто думає, що вони повністю нешкідливі.

Проте більшість фахівців не рекомендує застосовувати ніяких пристосувань, що допомагають малюку ходити. Вважається, що такі пристосування тільки заважають нормальному розвитку немовляти. Подібного роду "помічники" призводять до того, що навантаження на суглоби, кістки і м’язи дитини розподіляється неправильно.

Крім того, всякі "ходунки" і "стрибуни" – це пряма дорога до дитячого травматизму. Багато медиків застерігають, що користуватися ходунками – все одно що ставити немовля на роликові ковзани.

Слід зазначити, що маленькій дитині дуже шкідливо рано ставати на ноги. Фахівці вважають, що дуже важливо, щоб спочатку дитина навчилася повзати, а тільки потім починала ставати. Знаходячись в "стрибуні" або "ходунках", дитина стоїть, тримаючись ручками, які у нього в цей час сильніші, тоді як м’язи і кістки ніг ще не готові до такого навантаження. У результаті може початися вторинна деформація нижніх кінцівок: О-подібна або Х-подібна, при якій дитині забороняють ходити. До речі, з тієї ж причини лікарі не рекомендують користуватися манежем, бо, знаходячись в замкнутому просторі, дитина підтягується на руках і стає раніше встановленого часу.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...