Хлопчики стали дозрівати швидше

Хлопчики стали дозрівати швидше«Дослідження, проведені декілька десятиліть тому, показали, що статеве дозрівання відбувалося в 13-16 років, проте сучасні роботи підтверджують, що в наші дні статеве дозрівання починається в 12-15 років», – розказують експерти.

Дослідження, проведені в Болгарії, показали, що у наш час хлопчики відрізняються великим розміром геніталій, ніж їх однолітки в 70-і роки. До 17 років, проте, ця різниця зникає. Скоріш за все, на раніший статевий розвиток сучасних підлітків впливають такі чинники, як навколишнє середовище, харчування і освіта.

Окрім іншого, учені з’ясували, що яєчка хлопчиків практично не збільшуються в розмірах до початку статевого дозрівання приблизно в 11 років. Статевий орган, з другого боку, поступово росте з самого народження до дозрівання, починаючи з 5 сантиметрів, і досягаючи в середньому 9,5 сантиметрів до 19 років. Найбільше зростання геніталій у хлопчиків відмічене в 12-16 років. Приблизно у 12-14 років хлопчики швидко ростуть і набирають вагу.

Дослідники не упевнені, як подібна акселерація відображається на здоров’я чоловіків, проте, згідно деяким даним, раннє статеве дозрівання хлопчиків таїть в собі певну небезпеку для дівчат.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...