• Без категорії

Харчування вагітної, вагітність і вегетаріанство

Харчування вагітної, вагітність і вегетаріанствоНіякої особливої дієти для майбутньої матері вводити не потрібно. Але не слід забувати про дві речі. По-перше, якщо жінка страждає харчовою алергією, то їй слід всіляко уникати продуктів-алергенів. По-друге, в початкові місяці вагітності нерідко з’являється токсикоз: нудота, блювота, запаморочення, слабкість.

У частини жінок зовсім пропадає апетит, інші ж утримуються від їжі, побоюючись нудоти і блювоти. У таких випадках не потрібно користуватися лікарськими препаратами. Краще всього пити розбавлені соки: лимонний, яблучний, гранатовий або морси з журавлини, брусниці і компоти з сухофруктів.

Добре їсти багато фруктів: яблук, слив, грейпфрутів, апельсинів залежно від пори року. Є краще лежачи, невеликими порціями. Їжу рекомендується охолоджувати. У ці дні слід утримуватися від м’ясної і молочної їжі, а якщо важко відмовитися від молочного, то краще вживати кисломолочні продукти, вони легші засвоюються.

Основна їжа для вагітної жінки це каші, овочі, свіжоприготовані соки і фрукти. Чому такі важливі стали каші? Так тому, що в даний час крупи – єдина їжа з дуже низьким змістом гербіцидів. З цих міркувань і ягоди переважно використати лісові, а не садові.

З введенням в сільське господарство азотних добрив доводиться побоюватися найзвичайніших овочів, якщо тільки вони не вирощені на власному городі. Сьогодні краще виключити з харчування вагітних і годуючих матерів, а також маленьких дітей кавуни і дині.

Вагітність і вегетаріанство

Деякі жінки вважають, що під час вагітності треба рясно харчуватися, особливо білковою їжею, наприклад, м’ясом. Інакше, на їх думку, можуть народитися ослаблені і маловагі діти. Це не так. Серед вагітних жінок немало дітей від матерів-вегетаріанок.

Вони чудово розвивалися і значно рідше страждали від різних алергічних станів. Поза сумнівом, виникає наступне питання: "Значить, під час вагітності і подальшого годування дитини всім треба стати вегетаріанцями і відмовитися від м’ясної їжі?" Ні, не обов’язково. Перш за все, ці строгі правила слід дотримувати під час токсикозу вагітності або при гострих захворюваннях вагітних і годуючих матерів протягом всього періоду підвищеної температури.

Джерело: tetraktis

Поділитися в...

Вас може зацікавити...