Щоденний догляд за новонародженими: шкіра та гігієна

Малюки потребують постійного догляду. Кожного дня ви навчаєтесь доглядати за ним все краще. На що звернути особливу увагу?
Придане для малюка ви приготували ще перед його народженням. Симпатичні кофтинки, шапочки і повзунки, підгузники і різні засоби по догляду… Але навіть на найдорожчі засоби шкіра може відреагувати по-своєму. Будьте дуже уважні, особливо в перші дні життя дитини! Новий крем або олію наносити на невеликій ділянці шкіри і спостерігайте за реакцією. Тільки після нормальної реакції починати використовувати його в повній мірі.

Догляд за шкірою дитини
Це надзвичайно важливо в перші дні, щоб правильно піклуватися про епідерміс. Раніше в пологових лікарнях настійно рекомендували щедро змазувати шкіру дитячою олією. Тепер педіатри схильні до того факту, що шкіра повинна сама адаптуватись в нових умовах, і будь-які засоби – застосовувати помірно. Тим не менш, для того, щоб уникнути запрілостей, під підгузник слід наносити спеціальний захисний крем або порошок. Діти реагують по-різному, тому підібрати саме той засіб, який буде добре справлятися з захистом у вашому випадку.

Якщо ви бачите перші ознаки запрілостей (почервоніння у пахових складках і на сідницях), негайно вживайте заходів. Нанесіть на ці місця заживляючим кремом і залишайте дитину якомога частіше без підгузника. Це вимагає деяких зусиль, тому що новонароджені можуть забруднювати пелюшки близько десяти разів на день. Але лікувати запрілості ще важче! Підмивайте дитину теплою проточною водою, і якщо він сходив по-великому, тоді обов’язково з дитячим засобом, яке не пересушить шкіру.

Заміна пелюшок
Цій дії мати і тато навчаються в першу чергу, тому що від цього залежить здоров’я шкіри дитини. Деякі батьки перестраховуються, змінюючи пелюшки кожного разу, як тільки крихітка намочить їх (навіть вночі). Насправді, сучасні підгузники добре утримують вологу, так що будити малюка для того щоб змінити їх, не варто. Хіба що ви зможете зробити це не порушуючи сон карапуза. А от перед прогулянкою дійсно потрібен сухий підгузник, що не трапилось перегріву.

Якщо немає гарячої води або ви перебуваєте в дорозі, скористайтеся вологими серветками. Але не робіть це занадто часто. Доцільніше підмити дитя водичкою, а потім обережно витерти сідниці рушником.

Коли ви робите дитині масаж з олією, обов’язково видаліть його залишки з пахових складок і сідниць, перш ніж одягнути пелюшки, в іншому випадку на шкірі може з’явитись роздратованість.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...