Що значить «народився в сорочці» або пізній розрив плодового міхура

Що значить «народився в сорочці» або пізній розрив плодового міхураЩо значить “народився в сорочці”? Коли в пологах при повному розкритті шийки матки плодовий міхур не лопається, а залишається цілий, вигнання плода проходить без відходження передніх навколоплідних вод. Це буває, коли плодова оболонка дуже щільна або надмірно розтяжна. Іноді причиною пізнього розриву плодового міхура буває маленька кількість передніх вод, оболонка знаходиться близько до голови або прилягає до неї.

Чим небезпечний пізній розрив плодового міхура? Пологи в такому випадку можуть бути затяжні, матці важче скорочуватися, період вигнання проходить повільніше. Коли лікар бачить, що плодовий міхур не лопнув, а розкриття повне, він розриває оболонку штучно, допомагаючи малюку, цю маніпуляцію називають амніотомія. Натиснути на плодовий міхур лікар може пальцями або спеціальним пристосуванням. Води випускаються поступово.

Коли малюк “народжується в сорочці” (іноді кажуть “народився в сорочці»), негайно знімається оболонка з лиця дитини, для того, щоб не були перекриті дихальні шляхи, і здійснився перший вдих. Якщо вчасно цього не зробити, то виникне асфіксія новонародженого.

Звідки пішов вислів “народився в сорочці” – значить щасливчик, просто раніше при пологах вдома, дитина дійсно була щасливчиком, що вижила при таких пологах. Адже при вигнанні плода без розриву міхура все буде проходити повільніше, більш болісно і травматично для малюка, а при появі на світ, важливо вчасно прибрати оболонку для можливості дихати. Ось і вмирали деякі від браку кисню.

Народні прикмети і забобони кажуть, що дитина “народжена в сорочці” везуча і по житті, їй супроводжує успіх!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...