ЩО ЗАВАЖАЄ ЗАЧАТИ ДИТИНУ: 10 НАЙПОШИРЕНІШИХ ХВОРОБ

Щастя – народити дитину. Але, на жаль, не у всіх це виходить. Що заважає жінці та чоловікові зачати малюка?

Медики кажуть: якщо понад два роки бажана вагітність не настає – це серйозна нагода звернутися до лікаря, щоб знайти справжню причину. Можливо, вона криється у прихованих хворобах?

Хвороби жінки

Непрохідність маткових труб

Непрохідність маткових труб є однією з найпоширеніших хвороб у жінок. Перемерзли або була операція на жіночих органах? Це все може сприяти злипанню труб, а також перекриттю просвіту в них. Тобто, грубо кажучи, запліднена яйцеклітина не може пробратися до матки, бо проходу немає.

Ендометріоз

Причини виникнення ендометріозу остаточно не вивчені. Однак, це захворювання часто впливає на зачаття. Адже слизова оболонка матки в такому разі може вистилатися на поверхнях різноманітних частин органів малого тазу, і так перешкоджає заплідненню.

Полікістоз яєчників

Полікістоз часто виникає через гормональні збої або зайву щільність зовнішньої оболонки яєчників. Функція цього органу – «випускати» готову для зачаття яйцеклітину. Коли цього немає, яєчник обростає кістами і запліднення стає неможливим.

Пухлини

Доброякісні міоми, фіброміоми – досить поширені пухлини. Підступність їх у тому, що зачаття може статися, але виносити плід практично неможливо.

Хвороби пари

Інфекції

Інфекції, що передаються статевим шляхом, – найнебезпечніші супутники пари. Вони провокують запалення статевих органів, перешкоджають зачаттю та можуть викликати викидень.

Гормони

Проблеми ендокринного, гормонального характеру, як-от ожиріння, або навпаки – дефіцит маси тіла, негативно відображаються на зачатті. Надлишок жирової тканини порушує перебіг нормальних гормональних процесів, а її нестача негативно впливає на цикл жінки.

Також захворювання щитовидної залози та неконтрольований діабет можуть ускладнювати процес зачаття.

Хвороби чоловіка

Свинка

Дитяча нешкідлива хвороба – справжня загроза чоловікам. Вона порушує дозрівання сперматозоїдів, у результаті чоловік стає безплідним.

Неопущення яєчок у мошонку

Сперматозоїди дозрівають за температури 35 градусів. Якщо яєчка з ряду причин не опускаються вчасно, то вони залишаються в черевній порожнині, в якій температура вища на три градуси. Це унеможливлює будь-яке зачаття.

Запалення

Запалення яєчок, придатків та уретри порушують вироблення сперми та ускладнюють шлях її виходу назовні.

Вплив медикаментів

Сильні препарати, які чоловік приймав без призначення лікаря, можуть стати перешкодою до батьківства. Сюди відносяться антибіотики, антидепресанти, гормони.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...