ЩО ТАКЕ ТЕСТ НА ВАГІТНІСТЬ І ЯК НИМ КОРИСТУВАТИСЯ

Ми зібрали кілька ключових фактів про тести на вагітність і про те, як правильно використовувати їх, щоб отримати максимально точний результат.

Проходження тесту на вагітність може бути одночасно хвилюючою і захоплюючою подією. Це той випадок, коли від підсумків залежить багато чого, якщо не все. Знання нюансів цієї нескладної процедури дозволить тобі бути повністю впевненою в точності отриманих результатів.

Як насправді працюють тести на вагітність

Тест-смужки, тест-касети, струменеві – абсолютно всі тести на вагітність, які сьогодні можна купити навіть в супермаркеті, працюють за однією схемою: вони реагують на наявність в сечі особливого гормону. Хоріонічний гонадотропін людини, скорочено – ХГЧ, починає активно вироблятися на ранніх термінах вагітності.

Тест на вагітність в домашніх умовах може виявити підвищений рівень ХГЧ через 12-14 днів після зачаття.

Чим пізніше, тим точніше

Провести тест на вагітність як можна пізніше? Для багатьох це нереально. Але ти гарантовано отримаєш більш точний результат, якщо проявиш терпіння.

Фахівці провідних клінік світу рекомендують чекати першого дня пропущених місячних або, що ще краще, провести тест на вагітність через тиждень.

Якщо ти вагітна, рівень ХГЧ в сечі подвоюється кожні два-три дні. Очікування в цьому випадку не тільки допоможе заощадити на кількості проведених тестів, але і уникнути неточних перших свідчень.

Роби це вранці

Використання тесту на вагітність відразу після ранкового пробудження допоможе отримати більш точний результат.

Перша ранкова порція сечі – найбільш концентрована. Це стосується і вмісту в ній ХГЧ. На більш високий рівень ХГЧ швидше відреагують навіть тести з невисокою чутливістю.

Перед тестом пий менше

Ця рекомендація пояснюється тією ж причиною, що і порада проводити тест на вагітність вранці. Будь-яка випита рідина, навіть питна вода, може вплинути на результати тестів, проведених на ранніх термінах вагітності. Менш концентрована сеча набуває блідо-жовтого кольору або навіть стає безбарвною – в цьому випадку значно знижується і вміст в ній ХГЧ.

Уважно читай інструкцію

Навіть якщо ти впевнена, що знаєш, як працюють тести на вагітність в домашніх умовах, варто ознайомитися з рекомендаціями, зазначеними в інструкції.

Це елементарна дія, але не всі наважуються на неї: перед тим як увійти в ванну кімнату, дістань з упаковки з тестом інструкцію і уважно ознайомся з нею – не покладайся на пам’ять і опис процедури, прочитаної раніше.

Використовуй стакан або чашку

Невеликий виняток з попередньої рекомендації: в інструкції до деяких тестів кажуть, що процедура повинна проводитися під струменем сечі, але в більшості випадків буде достатньо занурити тест в ємність з сечею.

Опусти абсорбуючий кінчик тесту на вагітність в стакан або чашку з сечею і потримай його в ємності приблизно стільки ж, скільки б ти тримала його під струменем.

Не всі тести однаково чутливі

А тепер поговоримо про відмінності тестів на вагітність, що є у продажу: так, вони все ж відрізняються – деякі з тестів можуть виявити вагітність на більш ранніх термінах.

Чим чутливіший тест, тим краще він виявляє ХГЛ в сечі. Щоб з’ясувати, наскільки чутливий той чи інший екземпляр, ознайомся з написами на упаковці або інструкції – в ній обов’язково міститься вказівка концентрації ХГЛ, яку тест здатний визначити.

Чим менше число, тим більш чутливий тест. Наприклад, тест з чутливістю 10 мМО / мл виявить вагітність раніше, ніж тест з показником 40 мМО / мл.

Дорожче не означає краще

Якщо ти заплатиш за тест на вагітність більше, це не означає, що ти отримаєш більш точний результат. Дешеві тести, як правило, мають класичну систему індикації у вигляді смужок, а ті, які дорожче, можуть відобразити якийсь символ або напис. Єдине, що визначає, як скоро тест вкаже на вагітність – чутливість до ХГЛ, зазначена на упаковці.

Перевіряй результат відразу

Ця рекомендація звучить дещо безглуздо, поки її не поясниш. Припустимо, ти провела процедуру, результат негативний, тест відправився у відро для сміття. Проходить півгодини, і ти вирішуєш перевірити кількість смужок – на всякий випадок. Стоп! Насправді свідчення тесту на вагітність (точніше – індикація) обмежені часом. Іноді навіть можна спостерігати зміну кількості смужок в процесі випаровування сечі з абсорбуючої поверхні тесту.

Іноді тести не виявляють вагітність

Помилково негативні результати означають, що ти вагітна, але тест не виявив вагітність. Найбільш часта причина – ти зробила тест занадто рано, коли в організмі ще недостатня для виявлення кількість ХГЧ. Якщо ти впевнена у вагітності, почекай три дні, а потім повтори процедуру ще раз.

Буває, що тести помиляються в «іншу сторону»

Хибнопозитивний результат означає, що ти не вагітна, але тест показує зворотнє. Так, іноді трапляється і таке, хоча дуже рідко.

Як зазначають фахівці, результат може бути хибнопозитивним, якщо ти приймаєш ліки від безпліддя, недавно перенесла викидень або аборт, або маєш певні захворювання (наприклад, інфекція сечовивідних шляхів або кіста яєчників).

Хибнопозитивний результат може бути також отриманий в разі біохімічної вагітності (коли яйцеклітина запліднена, але не може імплантуватися) або позаматкової вагітності (коли яйцеклітина імплантується за межами основної порожнини матки).

Перевіряй термін придатності

Як і у більшості речей в аптечці, у тестів на вагітність є свій термін придатності. Якщо ти не використовуєш тест до вказаної дати, хімічна речовина, що міститься в тесті, може визначати рівень ХГЧ з невисокою точністю. Для отримання коректного результату рекомендуємо користуватися свіжокупленими тестами, а не зберігати їх в аптечці «про всяк випадок».

Сумніваєшся? Йди до лікаря

Якщо потрібно визначити вагітність якомога раніше за медичними показаннями або тобі просто не терпиться – зроби аналіз крові. Така процедура може виявити вагітність вже через сім днів після зачаття. Крім того, аналіз рівня ХГЧ в крові допоможе визначити, коли саме ти завагітніла. Варто пам’ятати, що аналіз крові коштує дорожче, ніж аналіз сечі, а для отримання результатів потрібно більше часу.

Тест на вагітність, мабуть, один з найважливіших тестів, який тобі треба буде пройти. Навіть якщо це не твій перший досвід. Всі тести, від найдешевших до найдорожчих, добре справляються зі своїм завданням – вони спеціально призначені для простого використання в домашніх умовах. Якщо ж раптом у тебе з’явилися сумніви, прочитай ще раз наші рекомендації або проконсультуйся з лікарем.

Щасливої вагітності!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...