Що таке кріопротокол

???????????? ????????????? ???

Кріопротокол – це один з найбільш сучасних методів лікування безпліддя. Він заснований на перенесенні («підсадженні») в порожнину матки раніше заморожених ембріонів. Зазвичай дану методику використовують у тому випадку, коли попередня спроба екстракорпорального запліднення або, просто кажучи, ЕКО не увінчалася успіхом. А також при бажанні мами і тата завести в майбутньому ще одну дитину.

Різновиди кріопротоколов

Кріопротокол при природному циклі

При такому варіанті жінка не приймає гормональні препарати. Медикаментозна підтримка так званої лютеїнової фази, тобто другої частини менструального циклу, в яку відбувається утворення жовтого тіла в яєчнику, необхідного для живлення плоду, мінімальна. Підготовка ендометрія матки відбувається в природних умовах.

Фахівці медичного центру повинні уважно спостерігати за станом організму жінки, зіставляючи дані УЗД з дослідженням крові на гормони. Приблизно через 2-3 дні після овуляції або ж після ін’єкції препарату хоріонічного гонадотропіну в порожнину матки переносять, після розморожування, трьох – п’ятиденних ембріонів.

Само собою така ситуація найбільш сприятлива для організму жінки, але, з іншого боку, вимагає величезного професіоналізму лікаря. Найбільший недолік методики заснований саме на високу ймовірність неправильного визначення часу овуляції лікарем. Тому цей різновид кріопротокола застосовується не часто, в основному молодим жінкам із стабільним менструальним циклом.

Замісна гормональна терапія (ЗГТ) з можливою блокадою гіпофіза

При допомозі медикаментозних засобів в організмі пацієнтки штучно створюється менструальний цикл. При цьому власна гормональна активність або стимулюється або «відключається».

Підготовка до протоколу починається введенням препарату, що блокує вироблення гіпофізом власних гормонів. Процедуру призначають на двадцятий день циклу. Потім, через 2-3 дні після початку менструації переходять на естрогенні препарати, одночасно контролюючи зростання ендометрія за допомогою УЗД. У той момент, коли останній готовий до імплантації починають введення прогестерону. І лише на 3-5-ий день прийому медикаментів розморожені ембріони підсаджують в порожнину матки. Причому гормональна підтримка триває до 8-10 тижнів вагітності або до того моменту, коли аналізи фіксують негативний результат.

Цей варіант кріопротокола рекомендують жінкам з нерегулярним циклом, слабкою роботою яєчників і в старшому віці.

Стимульований цикл

У тому випадку, коли при попередньому ЕКО у жінки не спостерігалося достатнього зростання ендометрію, протокол іноді ускладнюють невеликими дозами препаратів, що стимулюють роботу яєчників.

Плюси кріопротокола

  • немає необхідності робити пункцію яйцеклітини,
  • жінка не піддається додатковому гормональному навантаженню для стимуляції овуляції,
  • з’являється можливість в максимально зручний час для процедури,
  • відчутно знижується вартість програми.

Недоліки

За даними статистики репродуктивних клінік відсоток життєздатних емріонов після розморожування становить близько 70%. Отже ймовірність позитивного результату по кріопротоколу нижче, ніж при використанні «свіжих» клітин.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...