Що таке гіпоксія плоду?

Що таке гіпоксія плодуКожна майбутня мама страшенно переживає за своє ще не народженого карапуза, оскільки їм важливо знати, що з їх крихіткою все нормально і йому ніщо не загрожує. На жаль, часом, такі переживання обгрунтовані, тому потрібно знати, що таке гіпоксія плоду.

Під цим поняттям медицини ховаються порушення життєдіяльності крихти, які виникли через кисневе голодування при вагітності або навіть при самих пологах. Найчастіше нестача кисню дає про себе знати ще при вагітності і може бути пов’язана з різноманітними проблемами. Однак у більшості випадків причиною гіпоксії малюка є або хронічні хвороби вагітної, або гестоз. А ось при пологової діяльності дана проблема може виникнути через численні порушення і ускладнень нормального родового процесу.

Крім того, дізнатися, що таке гіпоксія плоду при пологах часто доводитися і жінкам, які, крім гестозу страждають ще й анемією або ж многоводдямм, внутрішньоутробними інфекціями та іншими порушеннями.

Сьогодні завдяки досягненням медицини лікарям досить успішно вдається мінімізувати шкоду, яку завдає дане ускладнення майбутньому малюкові. А якщо лікарям вдається виявити цю проблему, коли вона тільки починає розвиватися, то від неї можна і зовсім позбутися, і не боятися ускладнень, які вона провокує при пологах.

Але іноді вже при пологах народженого карапуза може спіткати несподіваний брак кисню. Така ситуація може виникнути при обвитті пуповиною, слабкої пологової діяльності або при передчасному відшаруванні плаценти.

Щоб уникнути подібного небезпечного ускладнення лікарі при пологах регулярно вимірюють кількість серцевих ударів малюка. Небезпечним дзвіночком стає така частота серцебиття крихти, яка менше 100 уд. за хв., але більше 160 уд. за хв. Про нестачі кисню може говорити і присутність меконію в самих навколоплідних водах.

Коли жінка дізнається, що таке гіпоксія плода ще до пологів, то при пологової діяльності доктора продовжують лікувати гестоз, вводячи глюкозу з аскорбінкою, а також спазмолітики і навіть кисень.

Крім того, якщо небезпека задухи збільшується, то правильним стане рішення про термінової операції кесарів. Сьогодні лікарі взагалі не бажають наражати на небезпеку і вагітну, і її крихітку роблять кесарів розтин жінкам навіть з не яскраво вираженими ознаками цієї проблеми.

Запам’ятайте, що будь-якої небезпеки можна уникнути, якщо вчасно виявити проблему, тому не нехтуйте регулярними відвідинами гінекології та здоров’ям свого карапуза.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...