Що таке гемангіома у новонароджених


Гемангіома у новонароджених – це в більшій частині доброякісне новоутворення. З ним дитина може народитися, воно може і з’явитися в перший місяць життя.

Але не кожне новоутворення можна назвати гемангіомою. Для її визначення існують чіткі ознаки, такі як виникнення у дітей в період від народження і до двох місяців, вона може бути як і в вигляді плоскї плямочки, так і бути опуклою, може збільшуватися, як в ширину, так і вглибину. Головною відмінною характеристикою гемангіоми, що відрізняє її від інших новоутворень, є її клітини, що зачіпають тільки внутрішню поверхню судин. У новонароджених дітей вона може бути будь-якого розміру.

Варто звернути увагу на важливий факт – якщо на поверхні голови дитини більше трьох гемангіом, то дуже велика ймовірність, що вони будуть і на внутрішніх органах. У абсолютної більшості гемангіома проходить сама по собі.

Розташування гемангіоми

Розташовуватися гімангіома може у найрізноманітніших місцях, але у неї є «улюблене» місце появи. Гемангіома на голові у новонародженого. Вона може з’явитися і у в вушних раковинах і навіть на слизовій оболонці рота дитини. Дана поява і розташування гемангіоми вважається ризикованою через близьке розташування до важливих життєвих органів. Це може завдати шкоди вашому слуху, зору або диханню. Тому вкрай важливо при виявленні ознак гемангіоми проконсультуватися з фахівцем.

Як боротися з гемангіомою

Коли підтверджується гемангіома у новонароджених, лікування може бути як консервативне, так і оперативне. Але в більшості випадків проводиться спостереження за дитиною, так як гемангіома в більшості випадків має схильність до зникнення самостійно.

Слід пам’ятати, що гемангіому у новонароджених, її  причини і лікування визначає та призначає фахівець. Для початку, необхідно звернутися до дерматолога для консультації. Але в разі швидкого зростання гемангіоми допоможе тільки консультація з хірургом.

Найпоширеніший вид захворювання – це судинна гемангіома у новонароджених, або як ще її називають – капілярна гемангіома у новонароджених. Вона являє собою розростання великої кількості капілярів на поверхні шкірного покриву. При огляді ви можете помітити кілька точок червоного кольору, схожих на слід від уколу. Гемангіома за своєю суттю безболісна, але її температура буде більша, ніж у решти шкіряного покриву.

Якщо ж у вашої дитини гемангіома розташована в зонах, ризикованих для здоров’я, то тут не обійтися без оперативного втручання. Гемангіома у новонароджених, а точніше її видалення – це крайній варіант, але іноді необхідний. Якщо новоутворення розташоване на обличчі, то при переході в активну фазу росту вона може просто пошкодити органи. Оперативне втручання полягає як у видаленні її як скальпелем, так і лазером. Більшість батьків вибирають – лазер. З його допомогою лікують всі форми гемангіоми. Залежно від розмірів пухлини залежить кількість сеансів. Якщо до останнього часу лікарі займали більше вичікувальну позицію, то завдяки розвитку лазерної хірургії, де немає поки альтернативи, можна абсолютно швидко і надійно позбутися гемангіоми.

Є також альтернатива лікування при цьому діагнозі – народні засоби. При цьому застосовуються горіхи, точніше сік із зеленого горіха, з якого готують компреси, і кора дуба, і настоянку женьшеню.

Але в будь-якому випадку дуже важливо проконсультуватися з лікарем і обговорити всі способи лікування, якщо вони будуть необхідні. Не забувайте, що 85% гемангіом проходять без будь-якого лікування до семи років.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...