Що таке Дарсонваль і як його використовувати для обличчя?

Дарсонваль Darsonval

Збереження молодості, здоров’я і краси – це прагнення, мабуть, кожної жінки. При цьому відвідувати кабінети косметологів можуть дозволити собі далеко не всі дівчата. Метод Дарсонвалізації дозволяє досягти високих результатів в косметології вдома.

Простота і висока ефективність – це головні переваги Дарсонваля (Darsonval). Хоча прилад дуже часто застосовується в салонах, він ідеально підходить для домашнього використання. Апаратом можна користуватися самостійно, не вдаючись до будь-чиєї допомоги.

Показання до використання Дарсонваля

Дарсонваль для обличчя буває декількох типів. Все залежить від його призначення. Для шкіри з висипом вугрів варто використовувати один тип приладу. Для лікування шкірних захворювань, наприклад, куперозу, варто застосовувати апарат іншого типу. Вдома краще використовувати мобільний імпульсний прилад. Він відрізняється компактними розмірами і доступною ціною. Використання приладу дає кращий результат, якщо після Дарсонвалізації наносити на шкіру спеціальні креми і маски.

У салонах частіше використовують стаціонарний Дарсонваль. Він менш зручний у використанні, але відрізняється високою ефективністю.

Показаннями до використання Дарсонваля для обличчя вважаються:

 • Вугрі і прищі;
 • Гнійні запальні процеси на шкірі;
 • Лікування запалень і інфільтратів;
 • Жирна шкіра з великими порами;
 • Тьмяна шкіра зі зниженим тонусом, негарний колір;
 • Недостатнє живлення шкіри корисними речовинами;
 • Недостатній тургор шкіри і зморшки;
 • Додатковий тонус шкіри.

Існує два види використання Дарсонваля:

Контактний. В цьому випадку електрод повільно переміщається по шкірі, безпосередньо торкаючись її. Під час сеансу може підвищуватися температура оброблюваних ділянок;

Безконтактний. В цьому випадку апарат знаходиться на відстані 2-3 мм від шкіри, під час сеансу відчувається легке поколювання, а повітря поблизу насадки наповнюється озоном, який благотворно впливає на організм.

Протипоказання до використання Дарсонваля

Незважаючи на високу ефективність апарату, користуватися ним потрібно дуже акуратно. Адже існує достатня кількість протипоказань для використання Дарсонваля:

 • Онкологія різної природи: злоякісні та доброякісні новоутворення;
 • Різні хвороби крові;
 • Гострі розлади психічного стану;
 • Хвороби серця;
 • Наявність кардіостимулятора
 • Кровотечі;
 • Вагітність;
 • Період лактації;
 • Дитячий вік (до 6 років);
 • Епілепсія;
 • Серйозні ураження легень, включаючи туберкульоз різних форм;
 • Наявність підшкірних імплантів;
 • Купероз і розширені кровоносні судини на обличчі;
 • Індивідуальна непереносимість електричних струмів.

Перед використанням Дарсонваля потрібно порадитися з лікарем і пройти повне обстеження організму.

Принцип роботи апарату

Дарсонваль відноситься до фізіотерапевтичних апаратів, які впливають на організм імпульсним змінним струмом високої напруги. Імпульси впливають на шкіру через електрод або насадку, форма якої підбирається з урахуванням області впливу.

Апарат надає протизапальну, протимікробну і бактерицидну дію. Він оптимізує роботу сальних залоз, покращує живлення клітин, звужує пори, стимулює процеси відновлення і регенерації шкіри. Завдяки бактерицидній дії вдається знизити і усунути місцеві запалення шкірних покривів, підвищити імунітет.

Дарсонваль стимулює тканинне дихання і підвищує швидкість обмінних процесів. Завдяки чому поліпшується колір, стан шкіри, відновлюється її водно-жировий баланс, підвищується тонус і тургор покривів.

Апарат впливає на шкіру наступними способами:

 • Електромагнітне випромінювання в різному діапазоні частот;
 • Слабкий струм високої частоти;
 • Теплове випромінювання;
 • Слабкі ультразвукові коливання;
 • При перетворенні повітря виникають активні хімічні речовини, які позитивно впливають на організм.

Процедура в салоні

У салонах краси Дарсонваль застосовують для виконання широкого спектру процедур. По-перше, це комплекси, спрямовані на омолодження шкіри: позбавлення від зморшок, ліфтинги. По-друге, лікувальні сеанси, спрямовані на усунення прищів і вугрів.

Косметологи для посилення ефективності від застосування апарату використовують різні лікувальні засоби: маски, лосьйони. Перед тим як використовувати Дарсонваль потрібно дати косметиці вбратися і висохнути. Косметологи працюють лише з тими косметичними засобами, в складі яких немає кислот, спирту та інших речовин, які несумісні з ультрафіолетовим випромінюванням.

Найчастіше апарат в салонах краси застосовують для позбавлення від зморшок підтяжки. Перед тим як використовувати прилад, шкіру ретельно очищають від забруднень і косметики. Косметологи використовують всілякі тальки для поліпшення ковзання Дарсонваля по поверхні. Для позбавлення від зморшок застосовують грибовидную насадку. Проводять делікатні кругові рухи в напряму від носа до скронь, від підборіддя і лоба до скронь, по лобі в бік росту волосся. Тонку шкіру повік обробляти не можна. Тривалість процедури становить близько 5-20 хвилин. Курс становить 20 сеансів. Робити процедури потрібно кожен день або 1 раз на 2 дні. Використання апарату має бути періодичним. Протягом року потрібно пройти 3-4 процедури. Також використовують Дарсонваль для волосся і його лікування.

Дуже ефективним є застосування Дарсонваля для обличчя, як користуватися приладом для підтяжки шкіри – про це розповімо далі. По-перше, варто очистити шкірні покриви. По-друге, застосовувати пристрій потрібно дистанційно, тобто апарат повинен впливати на покриви на відстані 5 мм. Спочатку при використанні приладу може спостерігатися зворотний ефект. Адже активізація процесів відновлення і регенерації займає кілька процедур. Але після 4-6 сеансів шкіра буде більш сяючою і підтягнутою.

Лікування вугрів і прищів Дарсонвалем варто проводити лише в косметичному салоні. Дана процедура вимагає точних професійних рухів. Тому здійснити її самостійно дуже складно.

Перед використанням апарату шкіру потрібно очистити і ретельно просушити. Спочатку косметолог за допомогою гострої насадки припікає запалення. Обробка запалених ділянок проводиться безконтактним методом. Потім обробляється вся поверхня, виключаючи загноєні і сильно запалені області. Один сеанс займає близько 2-10 хвилин. Потрібно близько 10-15 сеансів.

Використання пристрою можливе і при глибоких гнійних ураженнях шкіри. Обробляються запалені осередки дистанційно по 10-15 секунд.

Процедура в домашніх умовах

Багатьох цікавить питання: «Як користуватися дарсонвалем в домашніх умовах?». Удома можна легко впоратися з підвищеною жирністю шкіри, підтягнути дерму, позбутися розширених пор, підвищити тонус і підняти імунітет шкірних покривів. Використання апарату допустимо після ретельного очищення покривів.

Скорегувати жирність і підтягнути шкіру допоможуть грибоподібна насадка і насадка-крапелька. Якщо ви будете застосовувати Дарсонваль регулярно, то від проблем можна буде позбутися назавжди.

Якщо ви хочете позбутися від широких пір, то перед тим як користуватися приладом, можна нанести маску з глини. Косметичні засоби допоможуть видалити забруднення з пір, підготують їх до подальшого впливу.

Апаратом можна робити масаж. В результаті чого поліпшується колір і стан шкіри, підвищується її тонус, знижується жирність шкірних покривів.

Якщо ви бажаєте придбати апарат для побутового використання, то потрібно вибирати прилади провідних виробників. Відомі марки комплектують Дарсонваль україномовною інструкцією. Тому використання апарату буде простим і зручним.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...