ЩО РОБИТИ З ДІТЬМИ НА КАРАНТИНІ?

Оптимісти кажуть, що цей час даний нам для того, щоб краще пізнати себе і побути поруч з близькими. Фаталісти потай вважають, що розплачуються зараз разом за всі свої переробки і відрядження, від яких, будемо чесні, іноді можна було б і відмовитися (але навіщо?). І тільки батьки тихо сидять в своїх імпровізованих кабінетах на балконах, кухнях і у ванних кімнатах, відкуповуючись від галасливих дітей гаджетами і солодощами, покриваючись потом при фразі «давай пограємо». В знак солідарності і підтримки ми згадали веселі ігри і заняття, де вам не знадобиться нічого особливого, крім самих дітей і речей, які напевно вже є у вас вдома.

До 4-х років

Вода

Здається, це досить складно – захопити дітей чимось, крім маминого комп’ютера і татового телефону (речі, які магнітом притягують будь-яку дитину). У цій ситуації вас можуть врятувати ігри з водою: видайте дитині ложки, каструлі, друшляк і формочки для печива. Не обмежуйте свою фантазію: якщо є чисті піпетки, мірні ложечки або будь-які інші ємності – діставайте! В принципі це все: на найближчий час ви вільні. Єдине, про що завжди потрібно пам’ятати – не залишайте дитину одну у ванній або поруч з ванною, заповненою водою. Краще, якщо малюк буде грати під вашим наглядом.

Лід

Коли вода набридне, перетворіть її в лід! Заморозьте його в склянках і чашках, в спеціальних формочках або в контейнерах для ланчу. Чим більше льоду у вас вийде і чим різноманітнішою вийде його форма, тим цікавіше потім буде грати. У воду перед заморожуванням можна помістити фігурки тварин або просто невеликі іграшки, а потім грати в археологів, витягуючи їх з «вічної мерзлоти». З льоду можна будувати фортеці, перевозити його на машинах, а коли втомитеся – насипати на нього сіль і дивитися, як красиво він тане. Можна помалювати на ньому фарбами – вийде цікаво.

Крупи

Ідея «ігор з їжею» подобається не всім, але рис, макарони та інші сипучі продукти – найбільш благодатний матеріал для сенсорних занять. З макаронів можна робити намисто, рис цікаво пересипати в різні ємності, а ще його можна фарбувати, ховати в ньому різні іграшки і проводити «розкопки». Єдине «але» – поки ваша дитина досліджує світ круп, поруч завжди повинен бути присутнім хтось із дорослих.

Фарби

Рулон старих шпалер може стати для вас справжнім порятунком: на ньому можна малювати відразу декільком дітям одночасно, а головне, якщо щось піде не так, відмотати на чисте місце і почати все заново. Якщо рулону немає, беріть будь-який папір або картон і дійте: тут все залежить не тільки від вашої фантазії, але і від того, як довго ви готові прибирати після. Можна залишати на папері різнокольорові сліди рук і ніг, робити відбитки різних форм (детальок лего та інших іграшок, які легко відмити), робити на поверхні вирізані з овочів штампи.

Ще можна:

  • зробити тісто для ліплення або кінетичний пісок (в інтернеті є багато простих рецептів з різних інгредієнтів, починаючи манкою і крохмалем і закінчуючи піною для гоління). Врахуйте, що прибирати потім доведеться довго;
  • побудувати будинок з ковдр і подушок;
  • викласти з книг дорогу і перевозити по ній що-небудь в вантажних або будівельних машинах.

Від 5 до 10 років

Рольові ігри

Тут не доведеться нічого робити – просто підкидайте дітям ідеї і працюйте далі. Згадайте все, у що самі любили грати в дитинстві: «дочки-матері», магазин, лікарня, подорож на Місяць або порятунок світу. Якщо дітей кілька, можна запропонувати їм ходити один до одного «в гості».

Домашній театр

Гра може лягти в основу вистави: запропонуйте дітям пограти в театр з усіма атрибутами – запрошеннями, програмами та обов’язковими бутербродами в антракті. Це може бути костюмований спектакль, тіньовий або лялькова вистава. Нехай діти готуються і придумують вбрання і прикраси, а ви ввечері прийдете в ложу для гостей дивитися спектакль.

Мультфільм

За допомогою камери і найпростіших відеоредакторів в телефоні можна освоювати ази анімації. Якщо дитина ще занадто маленька, щоб монтувати самостійно, запропонуйте їй вирізати або зліпити героїв, а з рештою допоможіть пізніше, коли будете вільні.

Ігри

Хованки, піжмурки – це те, у що можна грати з дітьми, якщо дозволяють ваше терпіння і простір квартири. Якщо хочете обійтися без шуму і пилу, запропонуйте дітям більш спокійні розваги – «холодно-гаряче», «кільце», ігри зі словами, настільні ігри. Якщо вдома є малярський скотч, ним можна «накреслити» клітинки на підлозі і влаштувати змагання з «класиків». За допомогою ниток можна влаштувати в квартирі лабіринт-павутину, з якого діти повинні будуть знайти вихід.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...