Що робити якщо тато не допомагає у вихованні дітей

Що робити якщо тато не допомагає у вихованні дітей

Ваш чоловік не поспішає займатися з сином або донькою? На жаль, це досить поширене явище в нашому житті. Дуже багато тат не поспішають брати участь у розвитку малюка. Найбільш часто зустрічаються формулювання: це не чоловіча справа, мені не дають відпустку по догляду за дитиною, я не вмію і не знаю, як це робити, моя проблема – заробляти гроші й ін.

Що ж робити в даній ситуації? Як переконати чоловіка, що допомога вам просто необхідна?

Папою стають ще до народження дитини

Під час вагітності багато жінок відчувають деяку відстороненість майбутніх батьків від жіночих проблем. Не варто з цим миритися. Чоловік повинен піклуватися про майбутнє малюка ще до його появи на світ. Біда в тому, що більшість представників сильної половини людства і не проти цього зробити, але не знають як. Для них ще не народжений малюк, як би і не існує. Тому завдання майбутньої мами спробувати довести зворотне.

Почніть з найпростішого. Попросіть тата потримати руку на животику. Нехай дитинка буцне його ніжкою. Обов’язково візьміть чоловіка на ультразвукове дослідження. Це дасть можливість емоційно відчути тісний зв’язок з підростаючим спадкоємцем.

Ще кілька порад

Прогуляйтеся з чоловіком по дитячих магазинах. Поцікавтеся його думкою при покупці тих чи інших речей. Практика показує, що чоловіки з великим ентузіазмом можуть брати участь у виборі дитячої коляски, автомобільного сидіння або інших корисних пристроїв.

Розмовляйте з чоловіком про те, яким ви бачите майбутнє після народження малюка. Постарайтеся м’яко пояснити, що життя, звичайно, зміниться, але не радикально. Улюблений футбол, кар’єра і друзі не підуть повністю з життя.

Частіше звертайте увагу своєї другої половинки на щасливі сім’ї з дітьми. Особливо на те, як тата гуляють з немовлятами в парку або на дитячому майданчику.

Дитина народилася

У цей період багато тат обмежуються організацією процедури доставки новоспеченого спадкоємця в будинок, з подальшим кількахвилинним триманням на руках, поцілунком в носик і урочистою передачею мамі. Переконати батька няньчитися з крихіткою, коли той кричить, вставати до нього ночами, готувати сумішшю і міняти памперси досить проблематично. Нерідко всі зусилля жінки розбиваються об фразу «я втомився після роботи». Але не варто здаватися. У цій ситуації теж можна дещо зробити.

Поради

Не звалювати на себе занадто багато, але й не поспішайте різко завантажувати тата. Візьміть за правило залишати батька з дитиною спочатку хвилин на п’ятнадцять – двадцять (ну, адже вам потрібно іноді виносити сміття, купувати булочки і т.д.). Надалі поступово час потрібно збільшувати. Психологами доведено, що кожна мама повинна мати можливість присвячувати собі, принаймні, пару годин в день. Папа, само собою, стане пихкати і обурюватися. Але практика показує, що, в більшості випадків, в сім’ї, рано чи пізно, запановує мир. Причому нерідко чоловікам навіть починає подобатися час, проведений наодинці з малюком.

Після того, як немовляті виповниться два тижні, починайте відправляти тата на самостійні прогулянки з малюком. Головне правило – не йти занадто далеко від будинку, щоб, у разі необхідності, завжди можна було б швидко повернутися.

Придумайте якесь заняття, за яке буде відповідальний тільки батько. Наприклад, вечірня казка або гра в «козу – дерезу».

Найголовніше правило

У більшості випадків, як не дивно це звучить, в небажанні тата допомагати з дитиною виявляються винні самі жінки. Зайва опіка над малюком, боязнь спустити його з рук, хоча б на хвилину, призводить до того, що чоловік просто відвикає щось робити. Навіщо? Адже ви і так прекрасно справляєтеся! Тому перше, що потрібно запам’ятати – просто дайте можливість батькові частіше проявляти свої почуття.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...