Що робити якщо годуюча мама захворіла

Що робити якщо годуюча мама захворілаСкоро весна, а значить пора сезонних застуд. Безсумнівно, найкращий засіб від хвороб – профілактика. Але, на жаль, незважаючи на всі зусилля, іноді наш імунітет дає збій. Це завжди неприємно, але особливо погано, якщо неприємності виникли у годуючої мами.

Довгий час захворювання жінок, що годують грудьми, вважалися критичними для малюка. Тобто лікарі рекомендували відмовитися від лактації, мотивуючи це високим ризиком передачі інфекції дитині і складністю лікування самої мами. Сьогодні ситуація докорінно змінилася. Тепер найбільш оптимальним варіантом вважається продовження годування. Слід пам’ятати, що, в більшості випадків, на сьогоднішній день можна підібрати досить ефективні лікарські препарати для лікування мами, сумісні з лактацією. Іноді рекомендується тимчасова перерва в годуванні зі зціжуванням для того, щоб зберегти вироблення молока.

Які захворювання безпечні для грудничка, а які можуть принести йому шкоду

Гепатити А і В

Годування грудьми дозволяється. Але дитині буде введений препарат, що оберігає її від зараження. Тобто стандартний протигепатитний імуноглобулін.

Герпес

Годування продовжується в звичайному режимі. Але від мами потрібно суворе дотримання правил гігієни, регулярне миття рук. При висипаннях на губах не дозволяється цілувати малюка до повного відпадання кірочок.

Гонорея і сифіліс

При належному лікуванні допускається годування дитини. Але якщо зараження відбулося після 6 місяці вагітності і малюк народився здоровим, то мамі необхідно відмовитися від лактації і перевести грудничка на штучне харчування або донорське молоко.

Кір, краснуха, вітрянка, епідемічний паротит

Не вимагають відмови від годування. Іноді лікар може порадити введення дитині гамма – глобулінів.

ГРВІ

Годування не відміняється. Рекомендується дотримання заходів гігієни.

Лактостаз і мастит

Годування настійно рекомендується. Виняток становлять випадки гнійного маститу. Тоді малюка слід прикладати тільки до здорової груді. А хворій дуже акуратно зціджувати і молоко виливати. Так до повного одужання.

Захворювання при яких годівля заборонена

  1. післяпологові кровотечі,
  2. психічні розлади,
  3. серйозні хвороби внутрішніх органів, якщо мама погано себе почуває,
  4. тиф, холера, туберкульоз,
  5. герпес на сосках,
  6. гіпертиреоз (порушення роботи щитовидної залози),
  7. ВІЛ – інфекція.

Що потрібно знати

Багато хто вважає, що якщо прокип’ятити грудне молоко, то в ньому не залишиться мікробів. Це звичайно правильно. Але слід пам’ятати, що інфекції та віруси передаються дитині, в першу чергу, повітряно-крапельним шляхом. У той же час, в молоці годуючої мами виробляються антитіла, спрямовані на боротьбу з хворобою. Саме вони, на жаль, знищуються при кип’ятінні. Іншими словами, ризик заразитися у дитини залишається високим, а можливість боротьби з вірусом різко падає.

Марлева пов’язка не завжди гарантує захист малюка. Вона ефективна тільки в період гострої фази захворювання та за умови дотримання правил користування пов’язкою. Її необхідно міняти кожні 2 години. Використані кип’ятити і прасувати гарячою праскою. Тим не менш, навіть в цьому випадку ефективність марлевої пов’язки перебільшена, тому передача вірусу від хворої людини до здорової починається ще до настання гострої фази. Іншими словами, малюк, напевно, встигне заразитися до того як мама зрозуміє, що захворіла.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...