Що робити, якщо дитина гризе нігті

Що робити, якщо дитина гризе нігті

Звичка обкусивать нігті – одна з найпоширеніших серед малюків, а відповідно, доставляє безліч турбот батькам. Слід зауважити, що сама по собі вона досить нешкідлива. Проблема полягає в тому, що це згубна пристрасть може служити симптомом інших, куди більш серйозних проблем.

Чому малюк починає гризти нігті

Фахівці: психологи і педіатри виділяють кілька причин.

Причина №1. Стрес

Ця звичка зазвичай має глибоко психологічну основу. Найбільший сплеск звернень батьків до фахівців за допомогою припадає на 6-7 річний вік маленьких пацієнтів. Тобто, коли дітки йдуть в школу. Але на крихту можуть вплинути й інші фактори. Причому, здавалося б, позитивні. Наприклад, переїзд у нову квартиру, поява в родині молодшого братика або сестрички та ін. Кращі ліки, в цьому випадку – увага і любов до малюка.

Причина №2. Компенсація

Нерідко пристрасть гризти нігті приходить в той момент, коли крихітку відучують від соски. Таким чином, малюк намагається повернути звичне приємне відчуття. Зазвичай, в цьому випадку, шкідлива звичка поєднується з смоктанням пальців.

Причина №3. Поганий приклад

Це рідкісний випадок, коли дітям не пощастило, що у них є братики й сестри. Якщо старші малюки в родині гризуть нігті, то ймовірність того, що молодші швиденько навчаться тому ж самому, практично, 100%.

Чому ж все-таки це шкідливо

Перш за все, дитина ризикує поранити шкіру і занести в неї інфекцію.

Досить часто у малюків з такою проблемою виникають захворювання шлунково-кишкового тракту. Воно й не дивно. Мало хто з діток миє руки перед тим, як почати обкусивать нігті.

І нарешті, естетична проблема, пов’язана із зовнішнім виглядом пальчиків.

Як допомогти дитині

Деякі батьки, помічаючи зигзагоподібний візерунок по краю нігтя у малюка, підходять до вирішення питання досить жорстко: мажуть пальці гірчицею, соком алое, перцем і іншою гидотою. Ефект від цього, звичайно, є. Але він короткочасний. Крім того, такий підхід неправильний. Адже усувається наслідок, а не причина проблеми.

А психологи відзначають, що у дітей, що гризуть нігті, спостерігається підвищена тривожність, безсоння, нічні кошмари, плаксивість або, навпаки, агресивність.

Отже, головне завдання батьків – докопатися до причин виникнення шкідливої ​​звички. І усунути їх. Ніколи не кричіть на дитину. Не намагайтеся її карати. Малюкові зараз і так погано.

Обов’язково розповідайте дитині про неестетичні наслідки такої поведінки. Зазвичайно до таких розмов особливо сприйнятливі дівчата.

Не забудьте сказати, що під нігтями живе безліч шкідливих мікробів. Якщо вони потраплять в рот, то у карапуза може розболітися животик.

Чудово, якщо вам вдасться придумати невелику казку про двох персонажів: позитивного і негативного. Другий не слухався батьків і постійно гриз нігті. Тому з ним ніхто не хотів серйозно дружити. (Або щось в цьому роді).

Постарайтеся якомога частіше займати малюка іграми. Нехай він ліпить з пластиліну, вирізає аплікації, малює. Словом, робить що завгодно, лише б його руки були зайняті.

За рекомендацією педіатра можна давати дитині гомеопатичні заспокійливі препарати

Поділитися в...

Вас може зацікавити...