Що робити, якщо чоловік постійно бреше?

Що робити, якщо чоловік постійно бреше Кожна друга подружня пара переживає кризу після першого року життя. Зазвичай цьому сприяє нерозуміння або небажання прийняти іншого разом з його недоліками. Тому найпоширеніша претензія, яку доводиться чути сімейним психологам, звучить так: «Мій чоловік постійно бреше і я не можу це терпіти».

Чому вони брешуть?

Найголовніша причина брехні – страх неприйняття. Більшість чоловіків були виховані жінками, які постійно вселяли їм: «Не плач, ти ж не дівчисько», «вчися, щоб не бути таким же невдахою як твій батько». Ці стереотипи змушували їх постійно брехати: мамі, оточуючим, самому собі. Набагато простіше сказати дружині, що причиною запізнення на ювілей тещі став аврал на роботі, а не почуття незручності перед цією самою тещею, яка його недолюблює. А значить чоловіки постійно брешуть в ситуаціях, що вимагають від нього рішучих дій. Він прикривається уявними проблемами, щоб захистити себе від критики дружини.

Ще одна поширена причина брехні – напруга у відносинах. Простіше виправдати своє небажання працювати на хімічному підприємстві відсутністю вакансій, ніж сказати правду і почути звинувачення у своїй особистісній та фінансовій неспроможності.

Іноді потреба подати спотворену інформацію про які-небудь події, що трапилися в сім’ї або колі спільних друзів виникає через потребу бути в центрі уваги.

Також необхідність брехати виникає в тому випадку, якщо чоловік не хоче образити свою дружину. Йому складно сказати, що часи, коли яскраво-рожева помада ідеально їй підходила давно пройшли, а ця кофтина з леопардами абсолютно не підходить до важких зимових черевиків. Але він, за звичкою, робить їй комплімент.

Зрада – ще один привід для брехні, якщо чоловік хоче зберегти сім’ю. Набагато простіше придумати історію про хворобу друга, ніж розповісти правду про те, куди він витратив гроші, відкладені на покупку нового кухонного комбайна.

Як позбутися від брехні

Дуже часто брехня стає перепоною на шляху до щасливого сімейного життя. Науково доведено, що жінки, чиї чоловіки постійно брешуть, в два рази частіше страждають депресіями і гінекологічними захворюваннями. Тому, викривши чоловіка у брехні, потрібно терміново вживати заходів:

Усунути фактори, що перешкоджають довірчим відносинам.
Навчитися слухати один одного і вирішувати проблеми спільними зусиллями.
Поважати думку і захоплення другої половинки.
Припинити моделювання ситуацій, які ведуть до брехні.
Приймати чоловіка таким який він є, не покладаючи на нього особливих надій.
Чим більше у дружини виникає претензій до своєї другої половини, тим нестерпнішим буде подальше сімейне життя.

Зазвичай брехня – подібно ракової пухлини – розростається і дає метастази в усіх сферах сімейного життя. Викривши чоловіка у брехні раз, жінка перестає йому вірити. Їй здається, що їх шлюб дав тріщину. Вона буде щодня влаштовувати допити своєму чоловікові, що, в подальшому, може стати причиною розлучення.

Якщо чоловік не бреше, а злегка перебільшує, намагаючись подати події, в яких він колись брав участь, в найвигіднішому світлі, його можна … перевиховати. Дати прочитати книгу про барона Мюнхгаузена або обережно зробити зауваження, акцентуючи увагу на тому, що його брехня – не найкращий приклад для наслідування.

А побороти звичайні хвастощі допоможуть … компліменти. Штамп у паспорті ще не привід для того, щоб поховати в чоловікові привабливого, розумного, уважного чоловіка. Чим більше компліментів почує чоловік, тим вище ймовірність, що у нього не буде приводу вихваляти свої приблизні гідності.

Деякі жінки після першого обману починають життя «з чистого аркуша». Однак це неправильний підхід. Адже з кожним роком все більше жінок потрапляють до психологів в надії дізнатися, що ж стало причиною того що їх чоловік постійно бреше про своє сімейне життя, добробут, кар’єрне зростання.

Тому, якщо вірити дослідженням, єдиний спосіб уникнути брехні – навчитися знаходити компроміси в будь-яких ситуаціях, надавати підтримку дружині у всіх його починаннях і ніколи не піддавати його критиці. Тільки так можна стати щасливою родиною, в якій кожна людина відчуває свою соціальну реалізацію, свою потрібність і незамінність у цьому світі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...