ЩО ПОВИННА ВМІТИ ДИТИНА В 4 МІСЯЦІ?

"/Дитина у віці чотирьох місяців вже істотно відрізняється від новонародженої. Чотиримісячний вік – це певний рубіж у розвитку кожної дитини. У цьому віці дії маля стають усвідомленими. Звичайно, що кожен розвивається у своєму індивідуальному порядку і порівнювати дітей не можна, але все ж існують загальні особливості, які повинні бути в малюка до 4 місяців життя.

Наведемо окремі з них:

  1. Дитина вже добре тримає голову і може перевертатися зі спину на живіт і навпаки.
  2. Малюк з цікавістю оглядає кімнату, повзає.
  3. Немовля бере предмети, які перед ним, розглядає і навіть пробує на смак (якщо у дитини над ліжечком висить мобіль, то вона намагається дотягнутися до іграшки, схопити і ближче розглянути її).
  4. Дитина реагує на мелодії. У неї може бути улюблена мелодія, яку постійно наспівує їй мама. Як тільки вона чує її, відразу починає рухати ніжками і ручками.
  5. В 4 місяці вже можна показувати малечі книжки з різними малюнками. Дуже важливо, щоб малюнки були виконані в природних кольорах, тобто таких, які зустрічаються в природі, наприклад, блакитне небо, зелена трава і т.д. Занадто яскраві відтінки будуть втомлювати дитину.
  6. Малюкові буде цікаво все чіпати і мацати. Свою радість немовля виражає і рухами тіла – дриґає ніжками і ручками.
  7. Він звикає до тих людей, які постійно з ним, тому якщо бабуся тиждень не заходила в гості, то при вигляді її дитина затихне і пару хвилин буде оцінювати.
  8. Якщо прислухатися, то можна почути і окремі склади у лепетанні малюка, наприклад, ма, па, ба.
  9. В 4 місяці дитина вже вміє «качати прес» – якщо покласти малюка на спинку, однією рукою притримувати ніжки, а другою взяти дві ручки і трохи потягнути на себе, то можна побачити, як немовля групується і намагається піднятися.
  10. Дитина намагається пізнати себе, тому може засовувати цілеспрямовано руки в рот, облизувати пальці, а також намагатися зробити це з пальцями ніг.

Однак, якщо якийсь із пунктів ще не притаманний вашій дитині, не варто засмучуватися чи бити на сполох. Розвиток – поняття індивідуальне та дуже особливе. Головне, щоб ваше маля було здоровим та щасливим!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...