Що потрібно знати перед пологами

Що потрібно знати перед пологамиНапередодні перших пологів майбутніх мам хвилює безліч питань. Ми склали рейтинг найбільш популярних з них.

Коли їхати в пологовий будинок?

Якщо вагітність проходить нормально, а мама живе в межах міста, де є пологовий будинок, лягати в лікарню заздалегідь не варто. Особливо хвилюватися теж не потрібно, адже первістки не народжуються за пару хвилин. Часу у вас буде достатньо.

Ознаки пологів, що наближаються

Регулярні сутички з певним інтервалом часу. Якщо вам важко відрізнити їх на ранній стадії від помилкових – сядьте в теплу ванну. «Навчальна» біль швидко мине.

Вилиття навколоплідних вод. Воно може бути досить швидким, коли «ллє як з відра» або поступовим.

При наявності хоча б однієї з двох симптомів вирушайте в пологовий будинок. Причому не соромтеся викликати швидку, в умовах міських пробок так безпечніше.

Чи потрібно їхати в лікарню, якщо відійшла пробка?

Ні, сама по собі, пробка що відійшла ще не є свідченням початком пологів. Може пройти ще кілька тижнів до того, як пологи почнуться.

Як відрізнити пробку від навколоплідних вод?

Зазвичай слизова пробка, що закриває шийку матки під час вагітності, має досить густу напівпрозору консистенцію з кров’яними прожилками. Але не завжди. Якщо у вас присутні сумніви – йдіть до лікаря.

Скільки часу тривають сутички?

У перших пологах 10-12 годин, у других – 6-8. Звучить трохи загрозливо, але насправді все не так страшно. Як будуть проходити сутички і наскільки вони будуть болючі, вам не передбачить жоден лікар, так як все це дуже індивідуально. Можете попитати свою маму, як проходили у неї пологи. Висока ймовірність, що у вас період сутичок буде проходити аналогічно. Якщо біль при переймах занадто сильний, попросіть зробити вам анестезію. Так ви зможете підійти до заключного етапу пологів – потугам повною сил, а не вимотаною і втомленою. Під час самих потуг анестезію робити не варто без лікарських показань.

Чи приймуть мене в пологовий будинок, якщо я забуду обмінну карту?

Вигнати з лікарні жінку з сильними переймами не можна. Принаймні, в нашій країні не зафіксовано ще жодного випадку пологів на сходинках гінекології. Інша справа, що в документах вказуються результати всіх узятих у вагітної аналізів. Якщо ж їх немає, жінка за замовчуванням вважається інфікованою всілякими страшними хворобами (ВІЛ, туберкульоз тощо) і буде поміщена в спеціальне відділення. В цей же відділення поміщаються всі “недообстежені” породіллі – особи без постійного місця проживання, асоціальні люди (алкоголіки, наркомани), інфіковані і т.д. Іншими словами – потрапляти в це відділення не варто. Тому в останньому триместрі обмінну карту краще носити постійно з собою, разом з паспортом.

Що зі мною буде в пологовому будинку?

Загальні правила прийому породіль такі:

  1. опитування у чергового лікаря (можливо, вам просто здалося, що пора народжувати)
  2. огляд
  3. вимірювання тиск,
  4. можливий аналіз крові, якщо він давно не проводився
  5. визначення висоти живота і положення дитинку в матці
  6. прослуховування серцебиття немовляти
  7. заміри розмірів таза
  8. крім того, лікар проводить вагінальний огляд
  9. можливо (не обов’язково) породіллі поставлять клізму і поголять промежину
  10. після цього жінку переводять в передпологову палату, чекати потуг.

Чи потрібно голитися перед пологами?

Обов’язково. Волоски заважають оцінити лікарю стан піхви, заважають при необхідності накладення швів, затримують на собі зайву інфекцію до і після пологів і т.д. Тому якщо не поголитися самі – вас поголить медсестра. У будь-якому випадку неголеної на пологовому столі ви можете опинитися тільки у випадку екстрених пологів. Так що краще підготуйтеся завчасно, якщо необхідно, попросивши про допомогу чоловіка.

Чи правда, що під час пологів нудить і відбувається випорожнення кишечника

Це можливо, але не обов’язково. З цієї причини перед пологами не рекомендують наїдатися і роблять клізму. Але якщо неприємність все-таки трапилася, не переживайте. Лікарі завжди готові до подібних ускладнень. Вони швидко все забудуть, а ви нікому не скажете.

Чи будуть мені робити розріз промежини

Раніше існували окремі пологові будинки, в яких епізіотомія робилася мало не всім підряд. Таким чином, дитинка з’являється на світ трохи швидше, а при великій кількості породіль цей факт досить таки суттєвий. Але зараз подібні маніпуляції не вітаються. Тому розріз промежини використовують тільки в разі крайньої необхідності (принаймні, так повинно бути).

Навіщо оглядають дитяче місце і плаценту?

Щоб переконатися, що вони цілі і в мами не залишилося нічого зайвого. Інакше можливе запалення, і тоді мамі доведеться пережити дуже неприємну процедуру – чистку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...