ЩО ПОЧИТАТИ В ДЕКРЕТІ: ТОП-6 КНИГ ДЛЯ МАЙБУТНЬОЇ МАМИ

Вагітність – це чарівний час, коли можна без зайвих умовностей і виправдань займатися собою. Адже кожна позитивна емоція, отримана майбутньою мамою, йде тільки на користь малюку в її животі. Музеями і театрами зараз особливо не походиш, тому залишаються прогулянки на свіжому повітрі, і, звичайно ж, читання. Тим більше, що в теплу погоду ці два заняття можна чудово поєднати. Ми підібрали найкращі книги для весняних посиденьок на лавці з термосом чаю. Це корисна література для вагітних і художнє чтиво для гарного настрою.

Психологи довели, що читання не тільки розвиває пам’ять і мислення, покращує концентрацію уваги і розширює словниковий запас. Крім усього цього, читання відмінно знімає стрес. Ритміка книжкового тексту заспокоює читача. Поки ваші очі бігають по рядках, дихання сповільнюється і стає глибшим. Це як раз те, що необхідно вагітній жінці. Адже дуже часто у майбутніх мам на тлі переживань про здоров’я майбутньої дитини підвищується загальний рівень тривожності. Зняти цю тривогу вам допоможе «правильне» читання – це література, яка просто і доступно пояснить всі ті речі, які не дають спокою.

«9 місяців щастя», Олена Березовська

Ця книга вважається однією з кращих книг про вагітність. Її автор – практикуючий акушер-гінеколог, засновник Міжнародної Академії Здорового Життя (Торонто, Канада). На сторінках своєї книги Олена Березовська дуже докладно розповідає, як підготуватися до вагітності і що відбувається з організмом жінки в цей час. Як змінюється гормональний фон і як ті чи інші гормони впливають на майбутню маму і на здоров’я малюка. Багато уваги автор приділила діагнозам, які найчастіше лякають вагітних, і детально розібрала показники скринінгу та результати аналізів. З недоліків книги – досить суха (хоча і зрозуміла) мову викладу. Є досить «депресивні» глави про дитячі хвороби, які можуть не сподобатися вразливим читачкам.

«Їж для двох! Все про харчування для вагітних», Тетяна Буцька

Ця книга написана лікарем-педіатром, але присвячена виключно питанням харчування вагітної жінки. Адже саме від того, як, що і скільки їсть майбутня мама, залежить здоров’я малюка, який живе у неї під серцем. Ключовий посил книги: їж для двох, але ні в якому разі не за двох. Під час вагітності жінка повинна робити головний акцент не на кількість, а на якість їжі. Книга написана дуже доступно, з прикладами і перекладом «енергетичної цінності» у вміст холодильника. Є чіткі рекомендації з прийому вітамінів і розвінчання багатьох міфів, пов’язаних з «вагітною» дієтою. Практична користь: автор наводить варіанти меню для правильного харчування майбутньої мами. Всі вони цілком адекватні і застосовні в реальному житті.

«Здоров’я дитини і здоровий глузд його родичів», Євген Комаровський

Немає мами, яка б не чула про Євгена Комаровського. Це педіатр вищої категорії і кандидат медичних наук, який одним з перших в Україні почав голосно популяризувати розсудливий підхід до батьківства. Дуже багато мам зараз виховують дитину «по-Комаровскому», як раніше наші батьки виховували дітей «по Споку». Незважаючи на те, що популярність Євгена Олеговича може у когось викликати роздратування, книги цього лікаря однозначно рекомендуються до прочитання майбутнім і «чинним» мамам і татам. В топі нашого рейтингу універсальна книга. Вона розбита автором на кілька частин: про планування і перебіг вагітності, про народження і перші місяці життя малюка, про профілактику і лікування найпоширеніших дитячих хвороб. Червоною ниткою через книгу проходять головні думки:

  • краще переохолодити, ніж перегріти
  • обов’язково потрібно займатися загартовуванням дитини
  • краще харчування для малюка – це молоко мами
  • найважливіше для дитини – це здорова і щаслива мама

Книга написана дуже просто, доступно і з гумором. Якщо вона вам «зайде», рекомендуємо й інші книги цього автора: «365 порад на перший рік життя вашої дитини», «Довідник розсудливих батьків», «Початок життя вашої дитини».

«Чого хоче ваш малюк», Трейсі Хогг

Автор цієї книги не може похвалитися серйозними медичними регаліями – Трейсі Хогг була медсестрою в спеціалізованій дитячій лікарні. Там її прозвали «шепіт дитини» та «заклинателька немовлят» за дивовижну здатність заспокоювати малюків. На своєму досвіді Трейсі вивела формулу «ХАС»: харчування, активність, сон, свобода (дорослих). В основі цієї формули – спокій батьків і готовність йти на помірні компроміси. Автор підкреслює, що у вихованні дитини немає і не може бути універсальних рішень. У всіх ситуаціях потрібно виходити зі здорового глузду і того, що в даний момент потрібно вашому малюку. Це однозначно не медичний посібник, а скоріше белетристика, адже в книзі багато історій з життя Хогг. Однак сама по собі книга легка і цікава, тому рекомендована до прочитання майбутнім мамам. Також у Трейсі Хогг є ще одна книга, вже в співавторстві з журналісткою Меліндой Блау. Вона називається «Секрети мами, яка висипається» і розповідає про те, як правильно організувати час з дитиною від народження і до дитячого садка.

«Французькі діти не плюються їжею. Секрети виховання з Парижа». Памела Друкерман

Ще одна легка книжка з белетристичним нахилом, яка дуже добре «зайде» під чай і теплий плед на лавці. Це світовий бестселер про те, як виховувати в дітях самостійність з самого народження. Автор розповідає, як акуратно і спокійно уникати маніпуляцій з боку дитини, як прищепити йому розуміння рамок пристойності і свободи – своєї та оточуючих людей. Головний меседж книги – втихомирювати в собі «поклоніння» дітям і перестати надмірно опікати малюка. Не всі рекомендації Памели Друккерман наші мами зможуть прийняти на 100%. Все-таки позначається різниця менталітету. Однак книга написана легкою цікавою мовою, в ній є багато досвіду та історій з життя, тому читання однозначно принесе задоволення.

«При надії. Дев’ять особливих місяців». Ірена Карпа, Лариса Денисенко, Любов Якимчук та інші

Завершує наш рейтинг справжня художня література, нехай і з тематичним нахилом. Ця книга – збірка повістей і новел українських письменниць про те, як протікали їхні чарівні 9 місяців. Кожна жінка відверто пише про те, з якими проблемами зіткнулася під час вагітності, які тривоги і страхи її охоплювали, і як вона з ними справлялася. Всі історії абсолютно різні: для когось із авторів вагітність пролетіла як кілька днів, а комусь здалася розтягнутою на роки. Так що ця книга обов’язково знайде відгук у вашій душі. А можливо, якісь з «вагітних» навичок відомих українок ви навіть візьмете собі на озброєння.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...