ЩО НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ ЧОЛОВІКАМ В СУЧАСНИХ ЖІНКАХ, І ЯК З ЦИМ БОРОТИСЬ?

Чи чули від чоловіків: «Жінки зараз зовсім не ті, втратили жіночність, стали корисливими! …»? А відповідь жінок: «Та де взяти справжніх чоловіків? Де?»? Що криється за взаємними претензіями? Чого хочуть чоловіки від нас, сучасних жінок? Що їм в нас не подобається?

Критика як агресія

Чесно кажучи, до жіночої зовнішності у чоловіків не так вже й багато претензій. Їм подобаються і худенькі, і пухкенькі, і доглянуті, і з відсутністю манікюру… Основна ж частина чоловічих докорів стосується поведінки сучасних жінок, їх проявів у відносинах і соціумі.

Представники сильної статі не виносять, коли жінка прагне переважати у всьому, сперечається, повчає, наполягає на своїй правоті. Ні, звичайно, чоловіки цінують жіночу мудрість і готові вислухати нашу думку. Але вона має бути виражена м’яко, без агресивності та змагальності. Ось тоді чоловік готовий до неї прислухатися.

«Чоловік хоче відчувати свою незамінність, – пояснює психолог Річард Тулей. – Він любить думати, що дружина сама не в змозі розібратися у всіх проблемах або життєвих негараздах. Не варто його переконувати в зворотному. Ваш партнер повинен знати, що його потребують. Попросіть його про допомогу: чоловік любить відчувати себе незамінним. Завдяки цьому він знаходить більше впевненості в собі і піднімає самооцінку ».

Також чоловіки ненавидять, коли їх критикують. Критика вказує на те, що кохану він не влаштовує, вона хоче його поліпшити. А він переконаний, що хороший такий, як є.

«За будь-якою критикою стоїть бажання переробити, виправити, підлаштувати під свій лад, під свій погляд на світ, – каже психолог Олена Шрамко. – Критика – це агресія, спрямована зовні. Будь-яка людина, відчувши агресію, завжди прийме оборонну позицію, а вловивши вашу слабину, може сильно вдарити, неважливо, в якій формі буде удар у відповідь. Найчастіше удари енергетичні, вони зовні не помітні, але не менш небезпечні, ніж словесні і фізичні. Дозвольте і собі і чоловікові бути вільними. Дозвольте йому піти на футбол або попити пива з друзями, або повозитися в гаражі, а собі – без нього навідатися до мами або пройтися по магазинах, або поговорити з подружкою. Тільки в цьому випадку дійсно загальні інтереси будуть розширюватися і ще сильніше зміцнювати і поліпшувати ваші взаємини».

Чоловік також не любить, коли жінка його висміює. Коли вона іронізує з цього приводу, він втрачає впевненість. Іронія, сарказм отруюють відносини. Захищаючись, чоловік приймає бойову стійку і стає агресивним. Він не потерпить висміювання, він потребує поваги і захоплення.

А ось чого він найбільше не виносить, так це маніпулювання за допомогою сексу. Психолог Олена Шрамко застерігає: «Використання сексу як зброї – це чистої води маніпуляція. Маніпуляція – це насильство. Навіть найслабша людина рано чи пізно повстане. Обов’язково спрацює закон бумеранга – що посієш, те й пожнеш, і бажаючі маніпулювати вами обов’язково з’являться на вашому шляху».

Інша сторона медалі: догідливість, надмірна турбота. Це теж своєрідна спроба маніпуляції: «Ох, я така гарна, турботлива, коли ж, нарешті, ти це зрозумієш і оціниш?».

Як зайва дбайливість про нього, так і настирлива вимога невпинної уваги до себе – це палиця з двома кінцями. Те й інше викликає чоловіче невдоволення. «Ви прийняли на себе роль матері, надавши чоловікові роль дитини. Ну і які взаємини при цьому вас чекають? Допоможіть чоловікові бути чоловіком, перестаньте бути йому матір’ю. Догождання у всьому підсвідомо провокує його довести свою силу, «витерти ноги об ганчірку». Розберіться в собі, звідки у вас це занижене почуття власної значущості, усуньте його, а то прийде у ваше життя ще більш лютий учитель », – продовжує Олена.

Чоловіків дратує контроль, стеження, коли подруга життя перевіряє його телефон, читає смс-ки, підслуховує розмови, шпигує. Чоловік ненавидить, коли обмежують його свободу. Навіть якщо він не збирався робити нічого поганого, надмірний контроль може його на це спровокувати.

Головна претензія – ломка ролей

Можна до безкінечності перераховувати, що дратує чоловіків у жіночій поведінці, загинаючи пальці: вони не виносять того, іншого, третього … Але все це лише наслідки. А причина – в іншому. Насправді найбільше їм не подобається ломка ролей – тих стереотипів, які міцно засіли в їхній свідомості.

Проблема в тому, що рольові стереотипи взагалі дуже важко викорінити. Вони сидять в нас генетично, виплекані багатьма попередніми поколіннями. Наприклад, ВІН повинен приносити додому мамонта і дубиною відганяти ворогів. А ВОНА повинна з численним виводком повзати по лісі, збирати гриби, коріння і ягоди, підтримувати постійний вогонь в домівці і радісно зустрічати його з полювання, виставивши дітей біля входу в печеру. Але ж у нас давно не ті реалії. Так звідки ж візьмуться ці героїні і герої, про яких деякі так мріють?

У жіночих журналах дається безліч розумних порад про те, як бути ідеальною дружиною: щоб діти були в порядку, будинок виблискував, і господиня завжди була ошатна, зачесана, усміхнена, щоб вона вміла прощати, не помічати недоліків свого благовірного … Але ось як цього домогтися в реальному житті і як завжди залишатися такою рекламно-глянцевою красунею, про це історія замовчує.

Нарікати один на одного безглуздо. Нарікати, що жінкам не вистачає жіночності, а чоловікам мужності – теж. Життя стало іншим, поведінкові відмінності між статями стираються. Тому багато дам не прагнуть надто вже метушитися, щоб завоювати чоловіка. Вони повчають їх, критикують, тому що бачать, що з багатьма життєвими питаннями самі справляються краще за них. Звідси – зростання феміністичних настроїв: «сама впораюся, навіщо він мені потрібен?»

І що з усім цим робити? Невирішене питання … Або, може, міняти життя, кидати мегаполіс і їхати в село, до природи? Деякі, до речі, так і роблять. Наприклад, відомий підприємець і засновник знаменитої біржі взяв сім’ю і поїхав жити в сільську місцевість. Ось там ролі відразу вирівнялися. Все, як раніше: орати, сіяти, доїти корів, виховувати чад. І ніяких претензій один до одного:)

Поділитися в...

Вас може зацікавити...