Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ ПІД ЧАС МІСЯЧНИХ: ПОШИРЕНІ МІФИ І РЕАЛЬНІСТЬ

Тренування в тренажерному залі? Купання в басейні? Активне життя або постільний режим? Що насправді можна робити під час місячних, а що є міфом, читайте в нашому матеріалі.

Міф №1. Під час місячних не можна займатися спортом

Насправді

Відповідь на питання, чи можна займатися спортом під час місячних, дуже сильно залежить від самопочуття, загального стану і фізичної підготовки самої жінки. У перший день менструації від важких фізичних навантажень дійсно краще утриматися – не варто посилювати кровотік в статевих органах і провокувати сильні кровотечі.

Однак повністю відмовлятися від спорту на час критичних днів немає ніякої необхідності. Пілатес і йога (без перевернутих поз), лікувальна фізкультура, помірні аеробні навантаження і робота з легкими вагами допустимі. Більше того – регулярні фізичні навантаження допоможуть зробити місячні менш хворобливими, а виділення більш помірними.

Головне – не піднімайте нічого важкого і утримайтеся від плавання, а також подбайте про свій комфорт під час занять – використовуйте прокладки, які надійно захистять вас від протікань. Те, що не можна робити під час місячних, як правило стає чимось небажаним для жінки в цей період на інтуїтивному рівні або на рівні відчуттів.

Міф №2. Місячні – це хвороба, і хворому потрібен постільний режим

Насправді

У стані спокою кров застоюється, і місячні проходять болючіше, ніж якби ви рухалися в цей час у звичайному режимі. Винятком є ті, у кого критичні дні кожен раз є випробуванням на міцність. Таке питання вирішити можна тільки за допомогою лікаря. Якщо болі при місячних несильні і самопочуття різко не погіршується, впоратися з ними просто: приймайте вітаміни, робіть зарядку, перебувайте в теплі.

Міф №3. Під час місячних не можна приймати ванну та душ

Насправді

У цей період від прийняття ванни дійсно краще утриматися. Справа в тому, що шийка матки розкрита сильніше і вразлива для зовнішнього впливу. Навіть якщо ви добре помили ванну, на ній можуть залишитися бактерії. Надлишкове нагрівання під час місячних не бажане – судини розширюються, циркуляція крові посилюється. Це може закінчитися кровотечею, а потім привести до анемії. Однак це не означає, що потрібно відмовитися від гігієнічних процедур. Приймати теплий душ – це зовсім не те, що не можна під час місячних.

Міф №4. Під час місячних не можна жити статевим життям

Насправді

Місячні – не привід відмовлятися від інтимного зв’язку, якщо обидва партнери не заперечують. На один з найбільш поширених питань гінеколога – чи можна займатися сексом під час місячних – лікарі відповідають ствердно, але рекомендують використовувати в цей період презервативи. Маткова кров – відмінне середовище для розвитку інфекцій. Мікроби, які скупчуються в спермі, можуть спровокувати розвиток запальних захворювань органів малого тазу. Під час місячних не можна безвідповідально ставитися до контрацепції та гігієни інтимного життя.

Міф №5. Під час місячних не можна завагітніти

Насправді

Можна. Безліч жінок, що завагітніли в «безпечний період», тому підтвердження. Сперматозоїди зберігають активність кілька днів, цикл і період готовності яйцеклітини до запліднення у жінок різний, аж до того, що овуляція відбувається практично одночасно із закінченням менструації. Словом, якщо в плани не входить поповнення сімейства, використовуйте контрацептиви завжди, і під час місячних – теж.

Exit mobile version