Що не можна говорити свекрусі

Що не можна говорити свекрусі

Непрості відносини між свекрухою та невісткою можуть загострюватися через недбало кинуті фрази, яким ти в бесіді навіть не надала значення. Випадково образивши матір чоловіка, ти ризикуєш назавжди втратити її довіру і посилити протистояння між вами. Які табу варто дотримуватися в спілкуванні зі свекрухою?

«Ви мені зобов’язані …»

Погодься, таку заяву на адресу тієї, яка не шукала з тобою спілкування, виглядає як мінімум нерозумно. Її син вибрав тебе супутницею свого життя, а вона була змушена з ним погодитися, хотілося їй того чи ні. Свекруха не проявляла ініціативи до зближення з тобою і не зобов’язана нести відповідальності за твої вчинки.

Часто новоспечена дружина вважає, ніби члени сім’ї чоловіка в обов’язковому порядку повинні виконувати кожну примху, яка склалася в осередку суспільства. Але ж батьки твого супутника теж хочуть пожити в своє задоволення – не менше, ніж ви. Шукати кошти на покупку будинку для молодят і цілодобово бути готовими посидіти з онуками – зовсім не є їх обов’язком.

«А ось мій колишній …»

З форумів і оповідань подруг ти напевно знаєш про повчальні історії, коли свекруха спеціально втирається в довіру до жінки свого сина. Як тільки невістка втрачає пильність, починає розказувати і ділитися пікантними подробицями попередніх любовних романів, турботлива мама мотає на вус. Хрестоматійна ситуація: дуже скоро всі подробиці твоїх минулих відносин будуть передані теперішньому чоловікові, та ще й в перебільшеному вигляді.

«Ми самі знаємо, що робити!»

Свекруха завжди готова поділитися своєю мудрістю і солідним життєвим досвідом. Особливо, якщо мова йде про лікування онуків, формування сімейного бюджету і про приготування їжі. Мати чоловіка краще знає, як правильно варити борщ, сповивати дитину і де вигідніше купувати одяг. Роздратування – цілком природна реакція невістки на непрохані поради. Але це не означає, що ти повинна демонструвати своє невдоволення. Не будь упередженою і зберігай спокій! Свекруха твердить, що жарознижувальне потрібно замінити відваром ромашки? Погоджуйся, кивай… і роби по-своєму.

Ще один спосіб впоратися з нав’язливими порадами матері чоловіка – направити їх в потрібне русло. Переклади на плечі свекрухи ті побутові питання, які у тебе не викликають ентузіазму. Вона вважає, що тільки їй вдається відмінна випічка? Помиляйся і насолоджуйся щоранку свіжою здобою.

«Ви виховали його маминим синочком…»

Небезпечна заяву, яка навряд чи додасть щастя вашому союзу. Якщо не хочеш, щоб свекруха затаїла злість, не вказуй на її помилки у вихованні сина. Взагалі-то тебе ніхто не примушував виходити за нього заміж. Та й де гарантія, що ти сама бездоганно впораєшся з вихованням дитини? Часто такі фрази провокують звинувачення і з боку свекрухи – мовляв, до знайомства з тобою її син був зовсім іншим. Навіщо ускладнювати протистояння?

«Ви сьогодні погано виглядаєте…»

Незалежно від віку, жінці хочеться уваги і компліментів. Так, і навіть твоїй свекрусі. Тому не варто робити зауваження про те, що вона виглядає втомленою або неохайною. Якщо тебе дійсно турбує її зовнішній вигляд, краще запропонуй разом сходити в салон краси або подаруй хороший крем для обличчя. Їй буде приємно!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...