Вживання антибіотиків при вагітності

антибіотики при вагітностіБагато вагітних жінок часто вживають антибіотики, не замислюючись про наслідки їх дії. Адже вживання антибіотиків, може викликати патологію у ще не народженої дитини. Найбільш чутливий плід в період до 13 тижнів після зачаття, так як в цей час у зародка утворюються органи, тому в цей період категорично забороняється пити антибіотики навіть у дуже маленьких дозах.

Через вживання дуже сильних антибіотиків, у жінок з ослабленим імунітетом часто бувають викидні, так як всі шкідливі речовини цих ліків разом з кров’ю матері надходить до дитини. Але можна ризикнути і прийняти антибіотики тоді, коли у плоду вже будуть сформовані всі органи. Але краще все ж забути про їх існування поки термін вагітності не перевищить 5 місяців.

Варто пам’ятати: всі антибіотики діляться на групи A, B, C, D, та E

Але з усіх цих груп найбільш безпечною є група А, але до цієї групи не можливо віднести ні одні ліки. Ви запитаєте чому, та тому що у всіх ліків, не тільки у антибіотиків є побічні явища, які іноді взагалі непередбачувані. Інші ж в свою чергу дають про себе знати вже з часом.

Тому лікування інфекцій, які не загрожують плоду або вагітній краще лікувати після 24 тижнів. І тільки після консультації з фахівцями з того чи іншого захворювання. Але жоден добре освічений лікар, який піклується про своїх пацієнтів, не запропонує вагітній жінці для лікування антибіотики. Хоча такі випадки часто бувають, адже лікарі лікують не себе і їм часом все одно, що приписати хворому лише б він одужав.

Часто вагітна, яка хворіє тієї чи іншої інфекцією, вважає, що якщо вона вип’є всього одну пігулку, то це не зіграє ніякої ролі для майбутньої дитини. Але такі матусі дуже часто помиляються, тому що не має значення в якій кількості потрапив антибіотик в організм, він все одно зробить свою справу. Також немає ніякої різниці, в якому стані він потрапив в організм людини, це може бути і укол, і таблетки, капсули, сиропи та інші варіанти. В якому вигляді антибіотик не потрапив би, він все одно потрапить у кров і пошириться по всьому тілу, навіть в кров ще не народженої дитини. Саме тому не можна вживати антибіотики при вагітності.

Тому краще всього, якщо звичайно це можливо, лікувати всі хвороби ще до зачаття дитини, що б не було ніяких ускладнень при виношуванні і пологах.

Джерело: mama66.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...