В’язання для малюків

В'язання для малюків

Милі забавні дрібнички, пов’язані своїми руками унікальні, вони можуть послужити відмінним подарунком. Крім того, рукоділля – чудове заняття для майбутніх мам. Це творча робота, яка заспокоює нерви і налаштовує на хороший лад. А іноді симпатичні пінетки або кофтини – ще й додатковий заробіток.

Всього існує два основних види в’язання: спицями та гачком.

Спиці

Процес в’язання досить легкий, заснований на витягуванні нових петель з вже існуючих різноманітними способами. Форма і розміри готових деталей варіюються додаванням або зменшенням кількості петель. Дрібнички для малюків виходять дуже швидко.

Щоб добитися хорошого результату, необхідно проявити терпіння і уважність. Крім того важливо підібрати правильний розмір спиць, підходящу пряжу.

Спиці розрізняються по діаметру. Можуть бути металевими, пластмасовими або дерев’яними. Найбільш поширені перші, оскільки вони тонкі і ковзаючі. Решта використовуються, в основному, при роботі з пухнастими нитками для створення «повітряної» пряжі. Алюмінієві спиці – легкі, але залишають сліди на світлому виробі і можуть погнутися. Сталеві – надійні, вузькі, не бруднять нитку.

Порада

Якщо ви плануєте роботу з великими виробами, придбайте спиці, з’єднані джгутом. Тоді ваші руки не будуть втомлюватися від тяжкості готового полотна. Але обов’язково перевірте в магазині надійність кріплення джгута до кінчика спиці.

Для шкарпеток і пінеток варто придбати спеціальний набір з 5 штук.

Якщо ви тільки вчитеся в’язати – купуйте добре змотану пряжу, без ворсу.

Для стандартного виробу вибирайте спиці, діаметром в 2 рази більше ниток.

Досить часто на мотках в магазині зазначений рекомендований розмір спиць і кількість петель в зразку 10ч10 см, що дуже зручно.

Розрахунок пряжі

З часом ви навчитеся визначати кількість набраних петель для реалізації задумів на око. Але якщо досвіду поки не вистачає – слід зробити «контрольний зразок». Пров’яжіть невелике полотно, наприклад, з 20 петель в 4-5 рядів. Вирахуйте, скільки петель вміщається в 1 см, приклавши лінійку до виробу. Припустимо, в 1 см їх 4. Отже, якщо ви плануєте в’язати кофточку на малюка, у якого напівобхват стегон 25 см, необхідно набрати 25х4 = 100 петель +2 (перша і остання будуть служити для скріплення половинок вироби).

Гачок

Вироби, вив’язані гачком дуже оригінальні і симпатичні. Але слід пам’ятати, що цей спосіб рукоділля більш трудомісткий: на роботу йде більше часу, ніж при використанні спиць.

Гачки виготовляють з різних матеріалів. Вибирати їх варто за описаним вище принципом. Номер гачка залежить від діаметру головки.

Порада

Придбайте гачок з гладким, негострим носиком. Інакше поколете всі руки або порвете пряжу.

Досвідчені майстрині рекомендують вибирати гачок, у якого номер в 2 рази менше діаметра пряжі. Товста нитка буде «розщеплюватися», а готовий виріб вийде занадто щільним.

Пряжа

Чим товще нитка, тим більший повинен бути діаметр спиць або гачка.

Вироби з легкої, пухнастою пряжі швидко втрачають форму при пранні. Щоб продовжити їхнє життя, в’яжіть з додаванням тонкої шовкової швейної нитки того ж кольору.

Вузлики є ознакою непрофесіоналізму. Ідеальний варіант скріплення – розділити кінчики пряжі на дві частини (зазвичай це робиться легко, тому нитки скручені), відрізати один з них, приблизно, на 4-5 см і змотати два других у з’єднуються ниток. Таким чином ви не отримаєте некрасивого потовщення в місці стику.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...