Всі хвороби від нервів?

Всі хвороби від нервів?Ми часто чуємо: всі хвороби – від нервів. Чи так це насправді? Про зв’язок душі і тіла відомо з давніх часів. Ще тоді люди прагнули піклуватися і про духовні потреби (культи, ритуали, мистецтво), і про тілесні (їжа, сон, інтимні стосунки). Наші сучасники нерідко приділяють увагу насамперед тілесному рівню.

Так, для багатьох людей надзвичайно важливою є їжа. Вони немов заїдають свої труднощі, конфлікти, проблеми. Нерідко прагнення до переїдання пов’язано з бажанням потурати собі, балувати себе – так проявляється інфантильна установка. Така людина не враховує справжні потреби свого організму. Формується своєрідне замкнене коло. Кілограми додаються один за іншим, почуття незадоволення наростає. Розірвати це коло можна тільки усвідомленням проблеми, її причин і зусиллям волі.

Дослідження підтверджують, що психологічні фактори відіграють важливу роль у розвитку таких захворювань: алергія, бронхіальна астма, серцево-судинні, дванадцятипалої кишки, виразковий коліт, цукровий діабет, багато злоякісних новоутворень.

Тіло, наче екран, відображає негативні емоції, які ми придушуємо (наприклад, страх, лють, роздратування), і просто не залишає їм іншого виходу. У такому випадку ці емоції постійно заявляють про себе через наші хвороби.

Гіпертонію пов’язують з самовпевненістю, тривожністю, напруженістю.

Гіпотонію – з смутком, виною і пасивністю.

Астму асоціюють з придушенням емоцій, страхом жити і дихати на повні груди.

Людина прагне до гармонії, краси, творчості. Вона покликана створювати себе, своє життя, робити його краще, шляхетніше. Для цього важливо ризикувати, кидати виклик собі, своїм звичкам, всьому, що штовхає вниз. Якщо ж ці прагнення не реалізували, рукою подати до внутрішньої дисгармонії, незадоволеності собою, життям, оточуючими. І хвороб, що виникають як наслідок внутрішньої напруги, невирішених протиріч, стресів.

Так що ж робити. Повністю захистити себе від стресів ви не зможете, та й не потрібно. Вони допомагають нам стати сильнішими і витривалішими. Фахівці сходяться в тому, що можна зробити себе більш стійким до впливу стресів на організм.

Важливо прийняти і полюбити себе істинного… З усіма слабкостями і недоліками. І усвідомити свої справжні почуття. У цьому допоможе звернення до свого внутрішнього «Я», спілкування з близькими і рідними, самоспостереження.

Важливо забезпечити собі підтримку близьких, друзів.

Щодня варто робити конкретні кроки – змінювати життя на краще, нехай навіть в дрібницях (з дрібниць складається життя).

Прагніть працювати і відпочивати із задоволенням. Це посилить вироблення гормонів, важливих для організму. Уникайте непотрібних стресів, вибирайте позитивне і відмовляйтеся від негативного.

Постарайтеся навчитися прийомам аутотренінгу, самогіпнозу, релаксації. Так ви зможете впливати на внутрішній стан, регулювати напругу, створювати необхідний настрій.

Окрема розмова про здоровий спосіб життя. Це рух, здорове харчування, достатній сон, регулювання своїх емоцій і станів. Важливо шукати те, що підходить саме вам. Багато хто знає про користь фізичних навантажень. Правда, одну людину більше надихає біг в парку, іншу – тривалі прогулянки, а хтось жити не може без велосипеда. Важливо розібратися, навіщо конкретно вам потрібні фізичні зусилля і навантаження, що вони вам можуть дати, якого результату ви хотіли б досягти через місяць, півроку, рік. І діяти без зволікання.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...