Все що потрібно знати про потуги

078Більш всього потуги відчуваються як дуже сильне, неприборкане бажання спорожнити свій кишечник, виражений тиск на пряму кишку і випадкові скорочення м’язів черевного преса. Проте якщо ви не відчуваєте схожих відчуттів, не треба думати, що з вами що-небудь не так. Це індивідуальна риска в організмі. У такому разі про те, що час тужитися, вас повідомить лікар. Перейми в цей час самі довготривалі і сильні, але велика частина жінок визнають, що після того, як до них залучаються потуги, біль зменшується. Зараз потуги не знеболюють, тому, що всяка анестезія, знижуючи чутливість, знижує продуктивність потуг. На даний момент проводяться розробки препаратів, які, знімаючи біль, не "вимикали" б потуги. Найчастіше (хоча і не завжди) після початку потуг психологічний стан жінки стає краще, тому що вона з "пасивного спостерігача" перевтілюється в активного учасника пологів.

Треба знати, що, просуваючись по родових шляхах, плід стискає всі внутрішні органи, які знаходяться в прямій близькості. Зрозуміло, чому під час народження плоду в одне і теж час спорожняється сечовий міхур і кишечник. Не потрібно бентежитися у зв’язку з цим чинником – навпроти, зусилля запобігти цьому і проконтролювати свої випорожнення тільки заважають пологам. Для цього потрібно розуміти що: (1) ви не винні; (2) це скоюється практично зі всякою породіллю; (3) ніхто в пологовому залі не буде цим здивований; (4) всі ці виділення будуть миттєво видалені, так що контакт з ними малюка цілком виключений.

Десь посеред потужного періоду ви в силах побачити, що головка (або сідниці) немовляти, що виступила у виході з піхви під час перейм, вслід за їх закінченням ще раз зникає. Не устрашайтеся, це звичайне явище, яке іменується врізанням головки (або сідниць), і означає, що скоро ви познайомитеся з своєю дитиною. Коли передлежача частина припинить "ховатися" поза переймами (прорізання), вас перемістять в пологовий зал або, якщо у вас особиста палата, запропонують перелягти з ліжка на пологовий стіл. У цьому місці і трапляється кульмінація і фінал "періоду народження на світ наймилішої істоти на світі".

Поділитися в...

Вас може зацікавити...