Вплив творчості на розвиток дитини

Вплив творчості на розвиток дитиниТворчість для дитини є однією з форм пізнання світу, самовираження, позбавлення від стресу і страху, відволікання від негативних емоцій. У процесі різних видів творчості дитина експерементує, створює щось нове для себе, роблячи важливі відкриття. Спільна творчість робить легкою адаптацію в суспільстві.

Дитяча творчість ділиться на художню, технічну та музичну. Розглянемо кожен вид докладніше.

  1. Художня діяльність складається з створення композицій шляхом ліплення, малювання, аплікації, літературних творів. Все це веде до розвитку гарного смаку у дітей. У молодшому дитячому віці діти малюють інтуїтивно, приділяючи увагу властивостям матеріалу і не надаючи значення самому зображенню. До п’яти років зображення стають впізнаваними і осмисленими, в 10 років діти вкладають в малюнок не тільки зміст, а й сюжет.

Використання пальчикових фарб, олівців, пензлів, крейди допомагає зміцнити м’язи рук, покращує координацію, моторику, розвиває увагу, спостережливість і посидючість дітей різного віку.

Літературна творчість починається з часу, коли дитина вчиться говорити. Слова стають частиною гри і пов’язані з малюванням, співами, музикою, але з часом стають окремим напрямком розвитку. Література дає можливість виразити дитині своє розуміння світу не гірше, ніж малювання. Словниковий запас при цьому зростає, як і ерудиція, дитині легше освоїти читання, писати твори в школі.

  1. Технічна творчість формує у дитини інтерес до науки, вміння раціонально мислити, винаходити, вирішувати поставлені завдання. У молодшому віці діти займаються простими технічними пристроями, а в шкільному створюють більш складні конструкції.
  2. Музична творчість зводиться до гри на інструментах, співу, танців. Такий вид творчості допоможе розвинути у дитини музичний смак, слух. Музика – один з перших видів творчості, доступних дитині, через який вона сприймає навколишній світ, а разом з танцем дитина ще й розвивається фізично, стає витривалішою, тренує рівновагу і координацію.

Участь дорослих у творчому розвитку дитини

З часом у дітей змінюються пріоритети у виборі виду творчості, наприклад, від образотворчої діяльності вона може перейде до музичної або танцювальної. Батьки, які віддають дитину в різні творчі студії, заохочуючи інтерес, зміцнюють в дитині самооцінку і прагнення до саморозвитку в майбутньому.

Не можна нав’язувати дітям творчий процес, інакше з часом інтерес до занять зникне. У творчості дитина сама повинна проявляти ініціативу, відчувати незалежність і самостійно переживати за результат.

Стимулювати дитину до творчості потрібно з раннього віку: залучати до ліплення, музики, малювання, читання. Створювати умови для розвитку можна, придумуючи нові ігри, оточуючи предметами і матеріалами, які знадобляться для творчості, відвідуючи разом з дітьми виставки, майстер-класи, дитячі спектаклі.

Дитяча творчість – важливий процес у розвитку дитини. Художній, музичний, технічний розвиток – все це приносить незмінно позитивний результат, допомагаючи дитині освоювати навколишній світ, розвивати мислення, проявляти ініціативу. Творчість допоможе дитині знайти власну індивідуальність і зміцнити самооцінку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...