Вплив пологів на здоров’я жінки

Вплив пологів на здоров'я жінкиНародження дитини – це головне завдання жінки, необхідність якої вказала нам сама природа, безсумнівно, вагітність, або, кажучи простими словами, виношування плоду з його подальшим народженням, забирає у жінки багато сил і здоров’я, більшу частину якого вона передасть своєму дитяті. Тому кожна жінка повинна бути готова до того, що після пологів її тіло, не кажучи вже про імунітет або здоров’я, зміняться. Деякі зміни будуть досить явними, але, як правило, з часом вони пропадуть. До таких змін можна віднести зміни розміру грудей і зниження або, навпаки, збільшення маси тіла. До інших первородних факторів, які є причинами ряду інших змін, є зниження рівня прогестерону і естрогену, що впливає на наступні процеси в організмі:

Значне зниження обміну речовин і уповільнення процесів окислення жирів, що призводить до цілком логічною збільшення у вазі, точніше жирової тканини.

Різке зниження рівня гормонів впливає на зниження синтезу катехоламінів, які в свою чергу впливають на чутливість процесів ліполізу в організмі.

Зміни маси тіла.

Також вагітна жінка в перші дні після пологів значно втратить у вазі, це пов’язано з втратою крові, кількості води в організмі і, звичайно ж, з пологами.

Матка

Не варто забувати і про зміни головного органу жінки – матці.  матка – це орган, що складається з м’язової тканини, волокна якої під час вагітності розтягуються і збільшують свою товщину. Природно, після пологів для відновлення попереднього стану матки організму потрібен час. Відразу після народження дитини матка перебувати в розтягнутому і збільшеному стані. Крім того, в перебігу декількох тижнів після народження у жінки йдуть рясні кров’яні виділення з матки – лохії.

Зміни кісток, таза, хребта і багато чого іншого

Під час вагітності організм відчував навантаження на всіх фронтах, і опорно – рухова система зовсім не виняток. Не будемо говорити, як саме змінювалося будова тіла, а саме, розташування кісток жінки під впливом вагітності. Як правило, у жінки, яка не має проблем зі здоров’ям, ОДС після пологів організм сам в змозі відновити, але якщо якісь проблеми були і раніше, то після пологів вони значно посиляться, що призводить до виникнення больових відчуттів в області попереку, суглобів і лопаток.

Зміни рівня магнію і кальцію

Через зниження рівня магнію і кальцію, викликане вагітністю, у жінки можуть виникнути проблеми зі станом шкіри, волоссям та нігтями. Природно, ці зміни відбудуться далеко не в кращу сторону, шкіра стане проблемною, волосся і нігті почнуть ламатися. Говорячи більш детально про проблеми шкіри, слід зазначити, що вона стає менш еластичною, сухий, більш чутливою до змін температури повітря, та й процес виникнення зморшок значно прискорюється.

Психоемоційний стан

Напевно багато хто з вас чули про поняття післяродова депресія, звичайно, вона виникає не у кожної жінки і деяким дамам цілком успішно вдається її уникнути. Але все одно після вагітності психіка жінки стає більш вразливою і вразливою, тому хотілося б ще раз нагадати всім молодим татам про те, що їх жінки в період після пологів як ніколи потребують їх турботи і допомоги.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...