Вплив підгузків на здоров’я ніг у дітей

Вплив підгузків на ноги дітей

Підгузки – це винахід, який істотно полегшив життя батькам та їх дітям. Однак багато хто вважає, що якщо постійно їх використовувати, то у дітей можуть викривитися ноги. Чи відповідає це дійсності?

Підгузки одягають між ніг, а це, може сприяти тому, що ноги дитини трохи розводяться в сторони. Чи погано це?

Підгузки для новонароджених або сповивання

Ще за часів СРСР вважалося абсолютно правильним методом туге сповивання дитини з використанням марлевихпідгузків, вирівнюючи їй ноги і руки. Необхідно відзначити, що таке сповивання було дуже поширене не тільки у нас, але і у племен індіанців в Америці.

У той же час в усьому іншому світі таке сповивання вважають шкідливим для дитини, тому що воно ускладнює як дихання, так і травлення і провокує виникнення попрілостей. До того ж у дітей, які народилися з недорозвиненими тазостегновими суглобами, воно може призвести до вивиху стегна.

Дисплазія і підгузки – чи є зв’язок

Деякі діти при народженні страждають від вродженого вивиху стегна (дисплазії). Дисплазію може викликати тісне положення плоду в утробі або хвороби жінки під час вагітності.

До причин дисплазії можна віднести незбалансоване харчування жінки, недолік мінералів і вітамінів, які сприяють неправильного формування дитячого організму.

У перший час після народження дисплазія може взагалі бути непомітна для батьків, тому, коли вона стає явною, це списують на носіння дітьми підгузків.

Але, наскільки ж правильна така логіка? Як було сказано вище, проблему вивиху стегна посилює туге сповивання. Розумна альтернатива тугого сповивання – вільне сповивання, коли рухи дитини нічим не обмежені. А застосування підгузків є ще більш полегшеним способом вільного сповивання, так як вони взагалі абсолютно не обмежують рухи і впливають на дитину тільки в одній області.

Підгузок надзвичайно м’який, щоб якимось чином серйозно впливати на утворення кісток і суглобів. Якщо навіть він і робить певний вплив, то тільки позитивний.

Якщо, наприклад, покласти немовля на спину, він згинає свої ноги в колінах і розкидає їх в сторони. Ця поза зручна, природна для нього і сприяє правильному розвитку тазостегнових суглобів дитини.

Які підгузки кращі

Існують виробники підгузків, які передбачили дану проблему. Такі підгузки мають особливу анатомічну форму, підтримуючу суглоби дитини в правильному положенні, і при цьому вони дають їй повну свободу в рухах. І не має значення чи ви купили одноразові підгузки в інтернет магазині чи в мережі супермаркетів, головне це якісний і відповідальний виробник.

Крім цього, у підгузках можуть бути вирізи для пупа, що зручно для новонароджених, є гумки з еластичного матеріалу на поясі і застібки-липучки, які захищають живіт від здавлювання.

Якщо ви побачили у своєї дитини проблему з ногами або суглобами, зверніться до педіатра. У кожному разі, користуйтеся сучасними підгузками, а не підгузками з марлі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...