Вплив мультфільмів на психіку дітей

Вплив мультфільмів на психіку дітейЗагальна небезпека

Трохи в загальних рисах, в чому полягає небезпека сучасних мультфільмів для дитини. Причому йдеться навіть про мультфільми з позитивним сценарієм.

Кольори

Сучасні мультсеріали і мультфільми практично всі створені в яскравих фарбах. На жаль, не завжди ці фарби поєднуються між собою, їх занадто багато. Все це впливає на прояв дитячої агресивності, зайвої збудженості.

Звуки

Нинішні мультфільми повні різких і несподіваних звуків, які просто можуть налякати дитину. Звідси можливий прояв страхів.

Тут же говоримо про голоси героїв. Важливо, щоб мультфільм озвучували кілька акторів живими голосами, змінюючи інтонацію залежно від ситуації. Також буде корисно, якщо головний герой озвучує свої переживання, ідеї, думки, оцінку своїх вчинків.

Монотонні мультфільми здатні «вбити» в дитини емоції, знизити зацікавленість навколишнім світом.

Сюжет

У багатьох сучасних мультиплікаційних фільмів навіть дорослому складно зрозуміти, що до чого. Сюжет часом настільки заплутаний, що просто мозок починає «кипіти» від того, що відбувається на екрані.

Від подібного у дитини починається «каша» в голові, плутанина. Звідси і дратівливість.

Негативні персонажі

Тут мова йде не стільки про дії поганих героїв, скільки про їх безкарність і вседозволеність. Дитина бачить, що поганий вчинок «сходить з рук» герою мультфільму. Отже і йому самому, можна робити все що завгодно і нічого за це не буде.

Якщо раптом ви побачите, що ваша дитина дивиться подібні сцени, не вимикайте щомиті телевізор, а, навпаки, приєднаєтеся до перегляду. Тільки тепер важливі ваші коментарі. Відзначайте кожен проступок героя: «Як він погано поступив, правда?», «Ох, я б за таке в куток поставила» і так далі.

Трюки

Всілякі стрибки супер-героїв, бійки тощо обов’язково викличе у дитини бажання спробувати все самому. Тут важливо пояснити маленькому непосиді, що тільки в мультфільмах герої залишаються цілими і неушкодженими, а в житті подібні трюки можуть закінчитися серйозними травмами.

Захистіть свою дитину від негативного впливу сучасної кіноіндустрії. Приділіть час і особисто підберіть мультфільми для перегляду дитини, ви повинні точно знати про що сюжет, в чому сенс і яка повчальна мета переслідується. Дивіться мультфільми разом зі своєю дитиною. Це дасть можливість не тільки контролювати якість фільму, а й зблизить вас з малюком, дасть нові теми для спілкування.

Покажіть дитині мультфільми свого дитинства: «Крихітка Єнот», «Кіт Леопольд», «Карлсон», «Ну, постривай!», «Тілі-мілі-трямдія», «Білосніжка і сім гномів» і багато інших. Ці мультфільми вже напевно навчать дитину дружби, взаємодопомоги, доброти і відповідальності за свої проступки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...