Вологе прибирання будинку з новонародженим

вологе прибирання

Коли в родині з’являється дитина, весь сімейний уклад пристосовується під потреби маленького чоловічка. У тому числі і прибирання в будинку з новонародженим тепер повинно проводитися по-іншому. Геть всі агресивні хімічні засоби! Малюкові потрібна здорова, екологічно чиста обстановка. Але як часто робити вологе прибирання, коли в будинку новонароджений? Розберемося далі.

Прибирання перед приїздом новонародженого (інструкція для тата)

Дні, поки мама з дитиною знаходяться в пологовому будинку, зручно використовувати для проведення генерального прибирання. Добре, коли в сім’ї є турботлива бабуся, яка знає, як правильно робиться вологе прибирання будинку. Якщо ні – доведеться давати татові інструкції по телефону, що і як слід мити. Або написати йому перелік обов’язкових справ:

  • Склади дитяче ліжечко (і незабудь помити його).
  • Пересунь меблі (заодно вимети пил з кутів).
  • Вибий килими (або хоча б почисти пилососом).
  • Витри мокрою ганчіркою пил скрізь (навіть там, де непомітно).
  • Помий підлогу (тепер ти відчуєш, як нам потрібен пароочищувач).
  • Вимий ванну, умивальник і (не відвертай ніс) унітаз обов’язково.
  • Наступні вказівки отримаєш, коли приїду.

Напередодні приїзду мами з малятком вологе прибирання в житловому будинку проводиться без побутової хімії. В якості миючих і дезінфікуючих засобів допустимо використовувати мило, соду, оцет, лимонну кислоту. Основну увага при прибиранні потрібно приділити чистоті тієї кімнати, де стоятиме дитяче ліжечко.

Регулярне прибирання в будинку з новонародженим

Молоді батьки цікавляться: якщо в будинку новонароджений, як часто робити вологе прибирання, щоб не нашкодити здоров’ю малюка? Ось спогади тих, чиї діти вже благополучно виросли:

– Перші тижні два чоловік робив повне вологе прибирання в дитячій щодня. А взагалі в квартирі 2 рази на тиждень. Потім приблизно 2-3 тижні мив в дитячій через день, а в квартирі раз на тиждень або трохи частіше (як часу вистачало).

– Ми спочатку мили-прибирали кожен день. Спасибі, бабуля допомагала. Особливо в дитячій і у ванній, де малюка купали. Коли дитина підросла до 3 місяців, перейшли на інший режим. З тих пір вологе прибирання вдома робили тільки по суботах і відразу по всій квартирі. А серед тижня протирали, де що побачимо.

– У нас теж спочатку миття підлоги бувало щодня, а потім раз на тиждень. Тільки доводилося щодня в дитячій включати зволожувач повітря, а то занадто сухе повітря для малюка шкідливе.

Імунітет потрібно тренувати

На думку досвідчених батьків, добре, коли вологе прибирання в житловому будинку проводиться в розумні терміни. Але гірше, якщо воно перетворюється в безрозсудну боротьбу за стерильність. Імунітету дитини потрібне тренування. Це як спорт, як загартовування. Звичайно, не відразу з перших днів, але поступово дитячий організм повинен звикати до реалій життя.

Так, ми з’ясували, що найважливіше прибирання перед приїздом новонародженого, а також щоденне підтримання чистоти і рівня вологості в перші місяці. Згодом можна буде більше часу приділяти малюку, ніж турботам про стерильність.

Якщо ж у вас не вистачає часу і сил на прибирання, то завжди можна це довірити клінінговим компаніям таким як http://cleansale.kiev.ua/house-cleaning.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...