Внутрішньоутробні відчуття дитини

Внутрішньоутробні відчуття дитиниУ момент першого періоду пологів, що називається схватками, дитина переживає певний спектр відчуттів, які згодом формують певні установки в психіці дитини.

Це перша матриця Гроффа. Всього існує чотири матриці Гроффа: перша – перший період пологів (схватки), друга – другий період пологів (потуги), третя – третій період родів (народження малюка) і четверта – четвертий період пологів( перші хвилини позаутробного існування).

Значення першої матриці полягає у тому, що після комфортного, безпечного існування в матці, малюку доводиться стикатися з несподіваною для нього проблемою. У мами в животику було тихо і спокійно, завжди була їжа, рівно стукало її сердечко сповіщаючи про те, що в світі все гаразд.

Всі потреби задовольнялися у міру виникнення. І раптом, його безпечний будиночок починає стискатися, місця стає все менше і менше, щось малюка виганяє, а кудийти – невідомо.

Малюк потрапляє в першу реальну для нього стресову ситуацію.

У цей момент і формується матриця. Від того, наскільки породілля буде спокійна, від того наскільки вона підготовлена до першого періоду пологів психологічно (знання про самий процес) і фізичному (техніка дихання, пози, знеболюючий масаж), настільки гармонійно і малюк справиться з своєю задачею.

Мама і дитина в процесі всієї вагітності – починаючи з оргазму – тісно зв’язані. Як мама переносить процес, плюс, якщо це партнерські пологи, то і тато, формують у малюка його досвід.

Матриця для малюка означає уміння чекати. Уміння зберігати себе в стресовій ситуації з подальшою можливістю її вирішити.

У дорослому житті це сформовані якості уміння чекати, готовності до рішення, відчуття спокою і концентрації у важких життєвих ситуаціях.

Читайте про 7 найпоширеніших міфівпри вагітності.

Автор статті: Тетяна Ларіна, системний, сімейний психотерапевт, дитячий, перинатальний психолог

Поділитися в...

Вас може зацікавити...