• Без категорії

Внутрішньочерепний тиск у дітей: причини і лікування

davlenieНайчастіше після візиту до невролога молодої мами з дитиною у немовляти з’являється в картці позначка «підвищений внутрішньочерепний тиск». Сьогодні ми спробуємо дізнатися, наскільки небезпечний внутрішньочерепний тиск у дітей, в чому його причини і як з цим боротися.

Що відбувається при підвищеному внутрішньочерепному тиску? 

Підвищений внутрішньочерепний тиск у дитини пов’язаний із спинномозковою рідиною (ліквором), яка циркулює по мозку і хребту. У кожного дорослого і малюка є такий тиск. Проте, якщо у грудної дитини тиск підвищений, це може свідчити про різні порушення.

Перш за все, тиск може бути спровокований складною вагітністю або пологами, при розвитку гіпоксії (нестачі кисню). Після пологів дитина може самостійно дихати, тому тиск підвищується незначно, а потім приходить у норму.

Однак, підвищений внутрішньочерепний тиск у дітей може виникати внаслідок важких захворювань, таких як менінгіт, енцефаліт або пухлина мозку. Також подібне явище може спостерігатися через виникнення перешкод для відтоку ліквору. Це може бути порушення будови ЦНС.

Як розпізнати підвищений внутрішньочерепний тиск у дитини? 

Перш за все, в цьому допоможе УЗД головного мозку, комп’ютерна томографія та ехоенцефалографія. Однак ці дослідження свідчать про непрямі симптоми, які підтверджують у дитини підвищений тиск.

Лікування внутрішньочерепного тиску у дітей

Зараз лікарі намагаються лікувати проблему не медикаментозними методами, а природним шляхом. Так, вони вважають, що для ліквідації наслідків важкої вагітності та пологів потрібно тривалий час годувати малюка грудьми, підтримувати з ним емоційний контакт, дотримуватися розумного режиму сну і як можна частіше гуляти на свіжому повітрі. Іноді для лікування підвищеного внутрішньочерепного тиску у дітей виписують сечогінні, заспокійливі, судинні препарати і вітаміни. Також направляють на масаж, заняття плаванням і голкотерапію.

Будьте здорові!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...