Внутрішньоутробне виховання дитини. Що нам під силу?

Внутрішньоутробне виховання дитини. Що нам під силу

Сьогодні пренатальній педагогіці приділяється величезна увага. Звичайно, на 100% ця тема ще далеко не вивчена, але існує безліч фактів, які доводять, що внутрішньоутробне виховання дитини – це не вигадки. Під час вагітності жінка виступає своєрідним містком між дитиною і навколишнім світом. І те, як дитина в майбутньому буде сприймати цей світ, цілком залежить від мами. Багато фахівців переконані, що основну масу інформації, яка впливає на формування особистості, ми отримуємо саме в утробі. Тому, вагітність – це відповідний час не тільки привчати себе приділяти час дитині, а й починати виховувати в ньому певні риси характеру. І допоможуть у цьому елементарні вправи і дії.

Перше, про що не варто забувати, що вже починаючи з 16 тижнів дитина може чути. Тому звуки, що оточують майбутню маму, впливають на те, як проводить час малюк всередині утроби. Про те, що корисно слухати спокійну, розслаблюючу музику, відомо багатьом вагітним. Але ще внутрішньоутробне виховання дитини можна починати і з колискових. В інтернеті можна знайти безліч варіантів колискових на самих різних мовах. Включайте вибрані композиції щодня під час передбачуваного періоду денного сну. Фахівці стверджують, що після народження дитина згадує колискові і спокійно під них засинає.

Важливими є і розмови з малюком. Немає доказів, що дитина сприймає саме слова, швидше інтонації і тембр голосу. Але у майбутньої мами вже під час вагітності є можливість познайомити малюка з усіма членами сім’ї через мовні сприйняття. Мама, тато, сестра, бабуся можуть почитати малюкові казки на ніч. Якщо це робити регулярно, дитина ще перебуваючи в утробі матері навчиться розуміти, де тато, де сестричка чи бабуся. Ну, а голос мами малюк запам’ятовує найпершим, так як чує його набагато чіткіше.

Також внутрішньоутробне виховання дитини може включати в себе тактильні і світлові сеанси. Дотик до животика мами – це важливий момент у розвитку малюка. Дитина дуже добре на це реагує і відкликається. Особливо це відчувається, коли мама вже відчуває ворушіння дитини. Деякі курси для майбутніх батьків рекомендують використовувати тактильні відчуття для навчання малюка математики! Можна прикласти руку до живота і сказати: “Один!”. Потім доторкнутися два рази і сказати: “Один, два!”. При старанних і регулярних заняттях можна домогтися того, що малюк почне відповідати – штовхати у відповідь на дотик 1 або 2 рази відповідно!

Не менш цікавою є гра зі світлом. У цьому допоможе звичайний кишеньковий ліхтарик. Нехай тато чи хтось із членів сім’ї повільно направить не надто яскравий промінчик на ваш животик, а ви вимовляєте: “Світло!”. Потім закривайте долоньками промінчик і говорите: “Темно!”. Така гра потішить малюка, а батькам дозволить ще раз відчути зв’язок з дитиною!

Внутрішньоутробне виховання дитини – це впевнений крок до майбутнього взаєморозуміння між малюком і батьками. Фахівці рекомендують починати активні заняття, коли з’являються перші відчутні ворушіння. Тоді батьки краще відчувають реакцію дитини на події. Ну, і майбутній мамі не варто забувати про позитивні емоції, які можна придбати на відпочинку на природі, під час прогулянок, читання книг і занять йогою або медитацією!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...