Візуалізація та щасливі пологи

Візуалізація та щасливі пологиПозитивні думки здатні подолати найскладніші перешкоди на шляху до щастя, так само як негативні зруйнувати все. Ця ідея далеко не нова. Вона відома з давніх часів і дійшла до наших днів. Можна знайти масу підтверджень висловленої теорії в реальному житті. У тому числі і серед матусь, що подарували світові чудових карапузів.
Це дійсно працює?

Ефекти візуалізації досліджувалися багатьма психологами, які однозначно дійшли висновку: уява здатна змінювати ставлення до майбутнього, а отже і зумовлювати події. За словами Мерилін Аткінсон, одного із засновників і президента Міжнародного Еріксоновського університету, яскраві картини, намальовані людиною в уяві, закріплюються в підсвідомості. З часом мозок починає реагувати на ці образи, як на доконаний факт. Відповідно, стикаючись зі схожими подіями в реальному житті, людина веде себе так, як ніби у неї вже є досвід у даному питанні. Це значно спрощує сприйняття реальної ситуації, адаптацію і швидкий пошук правильних рішень.
Особливості техніки

Дуже важливо підійти до питання з розумом. Не дарма ж кажуть – бійтеся своїх бажань. Те, що ми малюємо в уяві обов’язково збудеться. Тому задумайтесь, чого ж дійсно ви хочете. Важливо, щоб це було саме ваше бажання. А не нав’язлива ідея родичів або навіювання знайомих. Якщо ви не впевнені в собі, закрийте на хвилинку очі і уявіть то про що мрієте. Відчули тепло і спокій в душі? Тоді це ваше.

На першому етапі візуалізації обов’язково думайте про кінцеву мету. Для майбутніх мам – це легкі пологи і поява на світ здоровенького, симпатичного, розумного малюка на радість всій родині. Якщо ж, наприклад, ви будете представляти лише свій кругленький животик, цілком імовірно, що вагітність може несподівано обірватися. Малюка то ж ви не замовляли.

Психологи курсів підготовки до пологів рекомендують своїм ученицям уявляти себе щасливу в момент, коли акушерка приносить на руках новонародженого. Можна також представляти процес годування маленького чада або щасливу виписку з пологового будинку із заповітним конвертиком в руках.

Щоб візуалізація мала максимальний ефект необхідно розслабитися і сконцентруватися на мрії. Вам нічого не повинно заважати. Постарайтеся не їсти протягом півгодини до сеансу. Виберіть зручну позу. Для вагітних на останніх місяцях найкраще прилягти на бік.

Щоб остаточно заспокоїтися рахуйте вдихи і видихи. Це відволіче від сторонніх думок.
Допомога в пологах

У самому процесі пологів вам навряд чи вдасться зайнятися візуалізацією. Тим не менше, «домашні напрацювання» послужать гарною підмогою. Як тільки здасться, що біль став нестерпним, згадайте одну зі звичних приємних картинок. Ви відразу автоматично налаштуєтесь на позитивну хвилю, і біль швидко вщухне.
Ще кілька секретів

У першому періоді пологів спробуйте уявити, що ви – це квітка що розкривається. Така техніка сприяє якнайшвидшому відкриттю матки.
Якщо вам не по собі, що часто трапляється в період сутичок, уявіть як страх виявився в повітряній кульці або маленькій хмаринці. Подуйте в їхній бік. І вони зникнуть.
Під час сутички малюйте картину, в якій ви піднімаєтеся на гору. А коли біль відступає – спускаєтеся вниз.

У вас все вийде!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...