• Без категорії

Високий тиск при вагітності

Високий тиск при вагітностіПеріод вагітності – час особливого стану жіночого організму, коли всі органи і системи працюють з підвищеним навантаженням. Високий тиск при вагітності, найчастіше, є результатом недостатності компенсаторних можливостей жінки.

Серцево-судинна система під час вагітності піддається підвищеним навантаженням: серце працює “за двох”, підвищується об’єм циркулюючої крові.

При звичайному перебігу вагітності гіпертензія не спостерігається, навпаки, спостерігається деяке зниження артеріального тиску. Це відбувається під впливом гормональних речовин.

Тобто одні чинники сприяють підвищенню тиску, інші – зниженню.

Дисбаланс цих чинників і викликає високий тиск при вагітності. Артеріальна гіпертензія у вагітних діагностується при перевищенні показника 140/90 мм. рт. ст.

Ця межа не є однозначним критерієм: у жінок, що є гіпотоніками в звичайному житті, гіпертензія може розвиватися при АТ, значення якого укладаються в межі норми у інших людей.

Високий тиск при вагітності терміном більше 20 тижнів, що поєднується з набряками і виділенням білка з сечею повинен бути об’єктом пильної уваги акушер-гінеколога. Тривалий без корекції такий стан неминуче веде до розвитку серйозного ускладнення вагітності – прееклампсії.

Лікування на початкових етапах проводиться немедикаментозними методами: дієта, питний режим, фізіопроцедури. За відсутності ефекту звичайно проводиться госпіталізація жінки в стаціонар для підбору гіпотензивної терапії і спостереження за перебігом вагітності.

Допомогти при високому тиску можуть настої з різних трав, наприкалд, можна зробити чай в який буде входити ромашка, чебрець, липа, зверобой трава свойства яких дозволяють понизити тиск, підняти настрій та втамувати спрагу майбутньої мами.

Джерело: baby

Поділитися в...

Вас може зацікавити...