Вишивка бісером без помилок. Поради початківцям

бісерВишивка бісером картин, ікон та інших виробів – це процес, що вимагає уважності, сидючості й акуратності. Але, щоб отримати якісну і красиву роботу, необхідно уникати помилок, які можуть зіпсувати вишивку і доставити чимало неприємних моментів.

Підбір канви для вишивання, бісеру та голок

Основна помилка полягає в неправильному підборі матеріалів для вишивки. Головні матеріали для вишивки бісером, на які варто звернути особливу увагу, це канва для вишивання, голки для вишивання і сам бісер.

Від якості бісеру залежить акуратність і рівність вишивки. Не варто на ньому економити і купувати дешевий китайський бісер. Найкращими вважається чеський і японський бісер, всі бісеринки маленькі, рівні і ідеально підібрані за розміром. Використання бісеринок різних розмірів і форм, перекосить вишивку і зробить її кривою і неакуратною. Варто враховувати і той факт, то бісер буває круглим і приплюснутим. У вишивці бісером для початківців необхідно використовувати тільки один тип бісеру і не змішувати круглий і приплюснутий.

Неправильно підібрана канва для вишивання також може стати причиною деформації вишивки. Розмір клітинки канви повинен точно відповідати розміру бісеру. Якщо клітина канви буде менше бісеру, то вишивка буде стовбурчитися, пузиритися і бісеринки вийдуть нахлест одна до одної. Якщо ж канва буде крупніше бісеру, то вишивка вийде рихлою і неакуратною. Колір канви теж має значення. Якщо вишивка світла, то не можна використовувати темну основу, так як канва буде просвічувати крізь ряди бісеру і змінювати колір роботи. Для вишивки бісером не по канві варто дотримуватися наступного правила: чим легше і тонше тканина, тим менше повинен бути бісер.

Не рекомендується використовувати звичайні голки. При вишивці бісером необхідно використовувати спеціальні голки для вишивання бісером, вони тонкі, довгі і продаються під спеціальними номерами.

Техніка вишивки бісером. Основні моменти

Помилки в техніці вишивки бісером полягають в тому, що бісеринки і ряди з бісеру пришиваються щільно один до одного, впритул, що призведе до того, що вишивка буде покороблена. Бісер необхідно пришивати на невеликій відстані один від одного, хоча б на відстані 1 мм. Стібок для бісеру має дорівнювати довжині бісеринки. Не можна туго натягувати нитку при вишивці, але й розбовтувати теж небажано, необхідно дотримуватися золотої середини, тоді вишивка не буде деформована.

Якщо ви збираєтеся використовувати у вишивці вощені нитки власного приготування, не варто використовувати парафінові свічки, використовувати потрібно тільки натуральний віск.

Слабке, неправильно підібране освітлення може призвести до того, що ви помилитеся в підборі кольору, особливо це актуально для бісеру темних кольорів, і вишивку доведеться повністю переробляти.

Нехай весь процес заняття вишиванням, починаючи від підбору матеріалів, і до виконання техніки вишивки бісером буде вам в радість і, успішного вам проведення часу!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...