Вірус генітального герпесу під час вагітності

Вірус генітального герпесу під час вагітності

Генітальний герпесє найбільш поширеним венеричним захворюванням і впливає майже на 100 мільйонів чоловік у всьому світі.

У нашій країні з1998 року випадки цього захворювання поступово збільшуються. Причому жінки страждають в чотири рази частіше, ніж чоловіки. Ризик зараження дуже високий:зокрема, вірус передається дуже легко від чоловіка до жінки. При статевому акті,коли чоловік-партнер інфікований, ймовірність зараження вірусом для жінки – 60%.Це статистичні дані, але вважається, що реальне число людей, постраждалих від генітального герпесу, значно більше.

Вірус генітального герпесу під час вагітності може призвести до серйозних наслідків для плода. Ось чому важливо запобігти його виникнення. Але давайте подивимося,які є запобіжні заходи та можливі методи лікування.

Генітальнийгерпеспередається статевим шляхом. Він поширюється через рідини організму, такі як сперма і виділення, і зазвичай проходить через садна і ранки шкіри, слизових оболонок. Таким чином, існує ризик зараження при статевому акті навіть без еякуляції. Тому презерватив повинен бути надітий на статевий член на самому початку.

Симптоми можуть залишатися прихованими довго. Таким чином, сім з десяти заражених людей несвідомо передають хвороби.

Виявлення генітального герпесу лікарем можливо вже при виникненні бульбашок на статевих органах. Однак малоймовірно, що вони надовго залишаться без виразки, тому часто немає достатніх доказів, щоб підтвердити діагноз візуально. Можливо виявлення вірусу за допомогою деяких спеціальних аналізів(мазок слизової оболонки в пошкодженій зоні за допомогою тампона ). За мікроскопічним спостереженнями можна виділити зміни, викликані вірусом.

Якщо чоловік заражений і партнерка не вагітна, то вона повинна приймати противірусні препарати на основі ацикловіру. Важливо уникнути зараження вірусом герпесу, і легше лікувати його,якщо це відбувається до вагітності.

Під час вагітності хвороба може становити серйозну небезпеку для плоду, особливо якщо зараження відбувається в перші три місяці. Менший ризик для плоду, якщо жінка вже постраждала від інфекції раніше: реактивація вірусу зазвичай не проблема, тому що в організмі вже існують антитіла, які блокують поширення вірусу. І тоді зараження плоду малоймовірно. У кожному разі,інфекцію можна лікувати локально мазями на основі ацикловіру,приймати препарати орально або за допомогою внутрішньом’язових ін’єкцій, заснованих на тих же активних інгредієнтах.

Часто симптоми генітального герпесу відсутні, тому людина може навіть нічого не помітити. Добре, щоб пара приймала деякі запобіжні заходи(презервативи під час статевого акту ), якщо є підозра контакту з вірусом. Якщо відбулося зараження, потрібно використовувати окремі біде. Також потрібно пройти необхідне лікування, яке може бути призначено лікарем.

Якщо генітальний герпес з’явився під час вагітності, швидше за все у вас буде кесарів розтин, щоб уникнути контакту з вірусом при проходженні дитини через родові шляхи. У разі природних пологів ризик внутрішньо утробної інфекції високий: від 3 до 30%. У 40 % випадків неонатальний герпес супроводжується серйозними наслідками, особливо на очі (запалення рогівки,кон’юнктивіт ), ураження центральної нервової системи.

Тому майбутня мати повинна прийняти всі необхідні заходи обережності, щоб уникнути зараження генітальним герпесом.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...