Виростити генія – це просто

Виростити генія - це просто
Уявіть, що ваш малюк прийшов з питанням, як стати відомою особистістю, досягти чогось по справжньому серйозного в житті. Що б ви йому відповіли? Можливо, почухавши потилицю, порекомендували б не поспішати з настільки відповідальними бажаннями. Куди простіше плисти за течією, не виділяючись. Воно й надійніше, і спокійніше, і …

Якщо ж прагнення домагатися чого-небудь вам не чуже, а в голові промайнула феєрична картинка, що зображає підрослого чада на обкладинці журналу або в списку Forbes, то доведеться трохи напружитися з радою. За статистикою топ місця хіт-параду відповідей, в даному випадку, розподіляються наступним чином.

1. Потрібно краще вчитися.
2. Необхідно слухатися маму, тата, бабусю і дідуся.
3. Мабуть, давай запишемо тебе в якійсь гурток.

Ну, і якщо вже юному чаду «пощастило» потрапити під відповідний настрій батьків, то, цілком імовірно, йому доведеться прослухати великий монолог на тему: «Ось я в твої роки …» Сюжети можуть варіюватися в діапазоні від «вже був воротарем футбольної команди» до «знав напам’ять усі неправильні дієслова в англійській мові. (Потім, на жаль, забув. Але це вже не важливо).

А все-таки, якщо є реальна можливість виховати генія? Або всі ці книжки іменитих педагогів, психологів і мудреців, що пропонують чіткі інструкції з розвитку креативних здібностей, являють собою не більш ніж спосіб підзаробити на довірливих батьках? А справжній талант, він або є від природи, або … будемо плисти за течією.

Однозначно, дуже багато залежить від виховання. Скоріше навіть від середовища, в яку потрапляє дитина. Інакше звідки б взялися цілі плеяди видатних умів під кодовими назвами: афінська школа, Відродження, Срібний вік та ін. Генії плодяться диво дружно там, де є відповідний ґрунт. Вони допомагають один одному, підтягуючи буквально за шкірку.

Але що ж робити, якщо нашим малюкам не пощастило бути учнями Сократа, входити в списки пушкінського ліцею або у вас точно не вистачить коштів на Кембридж? Вихід є і, якщо ви читаєте цю статтю, знаходиться прямо перед вами. Він заснований на одному з найбільш важливих проектів Агентства оборонних науково-дослідних розробок США. Це всесвітня павутина, яка створена не тільки для того, щоб скачувати піратські фільми або спілкуватися по скайпу. Вірніше сказати зовсім для інших речей. Але під вашим чуйним керівництвом дитина цілком може розвиватися в правильному напрямку. Тільки «витягувати» на перших порах доведеться себе самостійно. Як Барон Мюнхгаузен з болота, назва якому «будь таким як усі». Пізніше у дитини з’являться друзі, які його зрозуміють. З ними буде цікаво робити відкриття й змагатися. Але поки саме ви, батьки, повинні допомогти крихітці вибрати правильні мультики та фільми, книги, уроки. Найдорожчий ресурс, яким тимчасово наділений ваш малюк – це вільний час. Не дайте загубити його серед стрілялок з аркадами, нескінченними чатами і Селфі.

Постарайтесь оточити дитину достойними людьми й інформацією. Так в стародавньому Китаї майстри виховували своїх підопічних. Діти жили в середовищі шедеврів. А коли виростали, могли безпомилково відрізнити справжній предмет мистецтва від підробки.

Є ще один маленький секрет. У Роберта Кіосакі в його бестселері про те, чого навчають дітей багаті і бідні батьки, є дуже мудра порада: хочете бути мільйонером, поводьтеся так, як роблять справжні магнати. Міняйте образ думок, не знижуйте планку. Те ж саме можна сказати і про талант. Чи може геній дозволити собі зробити роботу в півсили, аби як? Чи здатний справжній учений кинути випробування, потрапив десяток поразок? Зрозуміло, ваш малюк ще тільки вчиться. Але його ставлення до життя необхідно формувати вже зараз.

В мережі з’явився нова українська платформа цікавих подій та місць. Український проект Moow.life – можливість розказати про свою подію всій країні.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...