Вірогідність і симптоми позаматкової вагітності

Вірогідність і симптоми позаматкової вагітностіЯк правило, подібний діагноз для жінки завжди несподіваний, проте фахівці знають: ризик позаматкової вагітності особливо великий у жінок, які перенесли запалення тазових органів – такі захворювання можуть залишати спайки на маткових трубах, знижуючи їх прохідність.

Серйозно підвищують вірогідність позаматкової вагітності будь-які хірургічні операції на маткових трубах, а також особливий контроль необхідний для тих жінок, які вирішили завагітніти після перев’язки фаллопієвих труб.

Ще один чинник ризику – тривалий прийом лікарських засобів, стимулюючих овуляцію і поліпшуючих фертильність. Вірогідність позаматкової вагітності підвищує і запалення слизистої оболонки стінок матки – ендометріоз.

Причиною позаматкової вагітності можуть стати природжені аномалії будови маткових труб, гормональні порушення, доброякісні пухлини і раніше проведені аборти. Нарешті, деякі фахівці схильні вважати, що патологію вагітності може спровокувати і контрацепція із застосуванням спіралі.

Симптоми позаматкової вагітності на ранніх стадіях знайти достатньо складно, оскільки спочатку в наявності тільки ознаки вагітності звичної: затримка місячних, набухання молочних залоз, можливий токсикоз. Характерним для патології болям, що тягнуть, внизу живота, як правило, не надають належної уваги, тому рання діагностика трубної позаматкової вагітності відбувається дуже рідко.

Проте, жінку повинні насторожити болі внизу живота, що колють, знижений тиск, який може супроводжуватися запамороченням і непритомністю, а особливо – вагінальні кровотечі і відчуття тяжкості в області прямої кишки і промежини.

Діагностика позаматкової вагітності

Будь-який з перерахованих симптомів може і не бути ознакою позаматкової вагітності, проте звернення до лікаря при появі хоча б одного з них обов’язкове: розрив фаллопієвих труб – це не тільки надзвичайно хворобливий процес, але і небезпека утворення рубцюватої тканини, що може ускладнити вагітність в майбутньому. У тих же випадках, коли патологія виявлена на найраніших термінах, обходяться навіть без хірургічного втручання.

Звичний тест на вагітність і аналіз крові на B-ХГЛ при позаматковій вагітності позитивні, як і при звичній, проте обстеження на УЗД не показує в порожнині матки плодове яйце.

Хоча ультразвукова діагностика при цьому захворюванні не вважається основним методом (за допомогою УЗД діагностують менше 20% всіх випадків), проте саме вона дозволяє висунути припущення про наявність патології на ранніх термінах.

Раніше діагностика відбувається, наприклад, якщо вчасно помічене зниження в крові рівня хоріонічного гормону, який виділяється плацентою з першого ж дня її існування – цей гормон блокує функцію яєчників по виробленню нової яйцеклітини.

Вже на другому тижні вагітності дозволить діагностувати патологію трансвагінальне УЗД, яке проводиться з введенням датчика в піхві.

За наявності тривожних симптомів навіть у відсутність чітких ознак позаматкової вагітності при ультразвуковому обстеженні призначається діагностична лапароскопія. Ця процедура, що проводиться під загальним знеболенням, дозволяє встановити патологію однозначно.

Попередження позаматкової вагітності

Одне з основних положень в області попередження позаматкової вагітності – це своєчасне виявлення і ретельне лікування запальних захворювань органів статевої системи, які можуть стати причиною непрохідності маткових труб. Плануючи вагітність, важливо пройти повне обстеження на наявність всіх видів патогенної флори, причому це торкається не тільки майбутньої матері, але і майбутнього батька дитини.

Однією з головних причин позаматкової вагітності залишається як і раніше аборт, і цей аспект треба розглядати двояко.

По-перше, переривання небажаної вагітності повинне проводитися тільки в медичній установі, в допустимі терміни і з обов’язковим забезпеченням післяабортної реабілітації.

По-друге, необхідно пропагувати сучасні безпечні засоби контрацепції, що виключають можливість небажаної вагітності в принципі. Тут важливо відзначити, що у жінки, що вживала гормональні контрацептиви, вірогідність виникнення позаматкової вагітності значно нижче.

Якщо вже мала місце позаматкова вагітність і оперативне втручання з цього приводу, то підготовка до наступної вагітності повинна проходити під постійним контролем лікаря-гінеколога. Відвідини цього фахівця один-два разу на рік показані і здоровим жінкам в профілактичних цілях.

Джерело: mamulya.su

Поділитися в...

Вас може зацікавити...