Виправдати зраду

Виправдати зрадуВиправдати себе, або виправдовувати того, хто нам зрадив, з метою зберегти відносини. У обох випадках причини виходять майже ідентичні.

Біологічне виправдання

Порівняння з світом тварин є універсальним виправданням чоловічих зрад. Будь-який самець просто виконує задачу, поставлену перед його статтю природою. Якщо жіноча стать консервативна, і її задача – збереження найвдаліших ознак виду, то чоловіча стать направлена на пошук нових, вдаліших еволюційних напрямів. І зробити це можливо тільки одним способом – передавши свої гени максимальній кількості самочок. Отже чоловічі зради і жіноча постійність закладені в нас самою природою.

Виправдання незавершеності

Учений Девід Басі з Мічиганського університету провів експеримент. Він встановив на тілі випробовуваних датчики і став просити чоловіків і жінок, що знаходяться в шлюбі, представити у фарбах спочатку свого партнера, закоханого в когось стороннього, а потім – партнера в ліжку з кимсь ще.

У результаті чоловіки починали сильно нервувати, потіти і гримасувати, коли представляли постільну сцену з участю своєї дружини. А жінки – навпаки, починали реагувати саме на гіпотетичну закоханість свого чоловіка.

З погляду задуму природи це пояснюється просто: любовні відчуття багато в чому служать тому, щоб чоловік і жінка залишалися разом на час виховання потомства. Тому закоханість чоловіка набагато більш небезпечна для сімейної пари, ніж швидкоплинний секс на стороні. А ось жіноча фізична зрада загрожує тим, що чоловік може виховувати чужу дитину.

Психологічне виправдання

До більш менш регулярних ходінь наліво схильні люди, невпевнені в собі і в своїй значущості для оточуючих. Самі вони можуть пояснювати власні пригоди на стороні бажанням різноманітності, пересиченістю сімейним життям або прагненням до нового. Але трохи глибше ховається ідея: "Невже життя пройде, і окрім цієї дурної дружини (цього безглуздого чоловіка) у мене нікого не буде?" Але чомусь, пускаючись у все тяжчі, таке подружжя не думає, що незабаром вони можуть позбутися навіть цієї безглуздої дружини (чоловіка), так і не надбавши нічого натомість.

Парадоксальне виправдання

Любителі парадоксів стверджують, що "хороший лівак укріплює брак". І навіть надають цьому докази: мов, партнер, що зрадив, під впливом відчуття вини робиться уважніше, турботливіше і ласкавіше з нещасним чоловіком (або дружиною).

А потерпіла сторона, особливо якщо вона здогадується про пригоди, підсвідомо прагнути до того, щоб почистити пір’їнки, привести себе в порядок і знайти минулу привабливість.

Насправді, почавши зраджувати, дурно чекати, що друга половина зараз негайно покращає, удома стане чистішим, а борщ виявиться наваристіше. Схильність з самоудосконалення прокинеться хіба що у 12-13% відсотків обдуреного подружжя. У решті випадків ви ризикуєте одержати страшну образу, сімейний скандал, заява про розлучення або просто по обличчю. А іноді – і все відразу.

А як ви відноситеся до узаконеної зради – свінгу?

Джерело: zvesti.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...