Викидень приводить до серцевого нападу

238Вчені з’ясували, що мимовільне переривання вагітності є не тільки сильним стресом і важкою психічною травмою для жінок, але і супроводжується негативними наслідками для їх здоров’я, які виявляються в зрілому віці. Так, результати спостереження за більш ніж 11500 дівчатами показали, що періодичні викидні збільшують ризик смерті від серцевого нападу практично в п’ять разів. Дане ускладнення, як відомо, є найпоширенішим, і ним закінчується до 20% вагітностей.

Всі випробовувані були вагітні хоча б один раз, але особливу увагу автори роботи звернули на тих учасниць, чия вагітність закінчилася викиднем, абортом або народженням мертвого немовляти. Викидні бували у 25% дівчат. Приблизно 18% хоча б одного разу робили аборт, а у 2% відмічалися мертвонародження. З 2876 жінок, що переживали викидні, у 69 з них таке повторювалося більше трьох разів. Виявилося, що в даної групи випробовуваних значно частіше відмічалася наявність зайвої ваги, підвищений кров’яний тиск, і вони були менш активні фізично.

Всі ці чинники є незалежними передумовами збільшення вірогідності розвитку порушень в діяльності серцево-судинної системи. Дійсно, за десять років, протягом яких продовжувалася робота, серцевий напад трапився у 82 випробовуваних, а 112 учасниць експерименту перенесли інсульт. Найсильніший зв’язок даних захворювань був встановлений з мертвонародженнями і викиднями. При цьому для пані, що мали більше трьох мимовільних переривань вагітності, даний ризик збільшувався в дев’ять разів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...