Вік партнерів впливає на безпліддя?

Вік партнерів впливає на безпліддяВік жінок впливає на їх можливість завагітніти і здоров’я дитини. Не для кого не секрет, що подібна залежність присутня і у випадку чоловіків. Як довго можна відкладати батьківство?

Кількість чи якість?

Різниця між жінкою та чоловіком така, що жіночі яєчники, їх здатність до запліднення, дуже важко досліджувати. У разі чоловіка немає такої проблеми. Дослідження, пов’язані з діагнозом причин безпліддя лежать по стороні чоловіків, набагато простіше і дешевше ніж у випадку жінки. Завдяки дослідженню насіння швидко можна перевірити властивості чоловічих сперматозоїдів.

На підставі числа сперматозоїдів, їх рухливості, ми можемо сказати, чоловік може або не може мати дітей. На противагу жіночих яєчників, сперматозоїди не старіють. Чоловік у будь-якому віці має приблизно 90 – денних сперматозоїдів. Незалежно від того скільки йому 18, 30 або 60 років.

Разом з віком зменшується кількість сперматозоїдів. Всупереч тому їх здатність до запліднення правильно функціонуючої яйцеклітини така ж, як 18 і в 40 років. Вік не впливає на якість сперматозоїдів, але їх зменшення чисельності в насінні може відповідати за слабку з віком здатність до запліднення.

Чоловіча проблема

У разі чоловіків, у яких констатовано число сперматозоїдів в 1 мл насіння нижче норми, тобто нижче 15 млн., Разом з витоком років, зменшуються шанси на становлення біологічним батьком. Відомо, що серед чоловіків з правильним способом життя, відсоток можливих вагітностей від нього падає разом з віком. Автори оцінюють, що для чоловіків зі зниженою чисельністю сперматозоїдів шанси на вагітність з кожним роком віку потенційного батька падають. Ґрунтуючись на дослідження бразильських вчених, час лікування безпліддя у пари, має враховуватися не тільки з боку жінки, але також її партнера, особливо, коли проблеми діагностовані у нього.

За зменшеному числу сперматозоїдів у спермі і виникає з цього приводу безпліддя може судити професія. До групи ризику зараховуються радіологічні техніки (відповідальний чинник за зменшення сперматозоїдів у спермі: випромінювання X), оператори екскаваторів (вібрації), анестезіологи, чоловіки, які працюють в друкарнях і при виготовленні продукції пластику (знеболюючі гази).

Біогодинник цокає!

Вчені радять, щоб чоловіки не відкладали батьківства. Переконують, що і у них біогодинник цокає. У старших чоловіків менша кількість сперматозоїдів у спермі, позначається на слабкість їх рухливості, в наслідок, чого вони не мають сили пробиття до яйцеклітини. Разом з віком з’являються також проблеми з потенцією. У деяких чоловіків здатність запліднювати майже зникне, інші її утримують на низькому рівні. Додатково, у разі батьків у віці, збільшується ризик виникнення генетичних розладів плода. Генетики все частіше вказують, що деякі недоліки новонародженої дитини частіше виникають у разі батьків в похилому віці, стосується це, між іншим, дітей, які страждають від карликовості.

В останні роки у фаховій літературі з’явилися дослідження, які доводять, що високий відсоток розладів, таких як аутизм і шизофренія, з’являється у дітей, яких батьки народили в 45-50 років

Поділитися в...

Вас може зацікавити...