ВІК НЕ ЗАВАДА: ЯК ШВИДКО ЗАВАГІТНІТИ ПІСЛЯ 35 РОКІВ

Вікова вагітність входить у моду. Дедалі більше жінок планують дитину після 35 років. Раніше до жінок, які наважувалися завагітніти після 35 років, застосовували досить образливе слово «старородна». Їх лякали складнощами із зачаттям, проблемами зі здоров’ям та дефектами у розвитку плода. Тепер вікова вагітність стала нормою, адже багато жінок вважають за краще народжувати тоді, коли вже збудували кар’єру. У такому підході чимало плюсів, але зачати дитину справді складніше. На що звернути увагу, якщо Ви плануєте вагітність після 35 років? Які аналізи потрібно здати вам та партнеру? Які лайф-хаки допоможуть швидше завагітніти? Відповіді на ці запитання ви знайдете у нашому матеріалі.

Які шанси на зачаття після 35 років?

На жаль, теза про те, що з віком зачати дитину жінці стає все складніше, має підстави. Чим старша жінка, тим нижча її фертильність (здатність до зачаття). За медичними даними, жіноча фертильність досягає свого піку до 25 років, починає знижуватися після 32 років і сильно спадає після 37 років. Однак це зовсім не означає, що ви не зможете зачати малюка, просто краще із цим питанням не затягувати.

За статистикою, ймовірність зачаття дитини після 35 років становить 73%. А ось після 40 років ця цифра знижується аж до 50%. Виходячи з цього є загальноприйняте правило: якщо у жінки після 35 років протягом півроку незахищеного сексу не вдалося завагітніти, варто сходити на консультацію до репродуктолога. Якщо жінці більше 40 років, час на завагітніти скорочується до трьох місяців. Після цього їй бажано відвідати лікаря.

Врахуйте, що до лікаря треба йти не самою, а з партнером. Адже з віком фертильність погіршується не лише у прекрасної, а й у дужої половини людства. Більше того, за останніми даними, проблеми із зачаттям у 45% випадків спостерігається через часткову або повну безплідність чоловіка. Обстежуючи себе, обов’язково обстежте і партнера. Можливо, крім спермограм вам більше не знадобиться жодних аналізів.

Як підготуватися до вагітності після 35 років?

Якщо ви плануєте вагітність, варто почати з попередньої підготовки організму. Медики рекомендують за три місяці до передбачуваної дати зачаття повністю відмовитись від алкоголю та цигарок. Нікотин дуже сильно впливає на здатність до зачаття: у жінки фертильність падає на 13-15%. А алкоголь на ранніх термінах вагітності може спричинити незворотні зміни у розвитку плода – ФАС або фертильний алкогольний синдром.

Якщо у вас є надмірна (або навпаки, недостатня) вага – саме час привести її в норму. Справа в тому, що ожиріння призводить до порушень в овуляції та збільшує час, необхідний жінці для зачаття. А ось надмірна худорлявість часто викликає гормональний збій, через що настає передчасне виснаження яєчників. Вони починають виробляти незрілі чи порожні яйцеклітини.

За три місяці до вагітності слід розпочати прийом фолієвої кислоти. Це важливий мікроелемент, який потрібний для правильного формування нервової системи плода. У жінок старше 35 років часто спостерігається дефіцит фолієвої кислоти, а це може призвести до вроджених проблем у майбутньої дитини. До речі, чоловікам це теж не зашкодить: є дані про те, що фолієва кислота покращує якість сперматозоїдів. Тільки врахуйте, що препарат має протипоказання, тому перед прийомом потрібно проконсультуватися з терапевтом.

І жінці, і чоловікові на етапі планування вагітності слід пройти загальне обстеження організму. Здати аналіз крові (загальний та біохімічний), аналіз сечі, перевірити перебіг хронічних захворювань. Жінкам дуже важливо сходити до ендокринолога та перевірити роботу щитовидки, а також обстежити груди на предмет новоутворень.

Як би ви не були впевнені в партнері, варто зробити скринінг інфекцій, що передаються статевим шляхом. Справа в тому, що багато хто з них може перебувати в «млявому» стані досить довгий час і ніяк не виявлятися зовні. Однак під час вагітності вони однозначно викличуть проблеми з виношуванням та розвитком дитини.

Один із важливих етапів планування вікової вагітності – це сумісний похід до генетика. Після 35 років зростають ризики зачати дитину із хромосомними аномаліями. Генетик зможе оцінити рівень ризику саме для вашої пари і при необхідності призначить вам додаткові аналізи

Як швидко завагітніти після 35 років?

Перед тим, як розпочати активну роботу над зачаттям, пройдіть тест на овуляцію. Зараз вони продаються в будь-якій аптеці, і дозволять максимально ймовірно обчислити сприятливі для вашої мети дні. Календарний метод для жінок віком понад 35 років медики вважають неефективним. За індексом Перля, він дає збій у 25% випадків.

У сприятливі дні займатися сексом потрібно регулярно, при цьому є свої правила та лайф-хаки. Наприклад, деякі медики рекомендують не доводити жінку до оргазму. Через те, що на піку сексуального збудження шийка матки піднімається, але це «перекриває» сперматозоїдам дорогу до яйцеклітин. Також є рекомендація після сексу не бігти в душ, а 15-20 хвилин полежати у ліжку. Вважається, що таким чином ви даєте спермі час глибше проникнути всередину матки.

Щоб швидше завагітніти, скоригуйте своє харчування. По-перше, воно має бути збалансованим, регулярним, і якнайменше складатися з фаст-фуду, жирної їжі та магазинних солодощів. По-друге, зверніть увагу на властивості деяких продуктів. Є версія, що вживання квасолі, оливкової олії, лосося та цільнозернового хліба збільшують шанси на вагітність. Незважаючи на те, що медики скептично ставляться до дієти для зачаття, додати такі продукти в свій раціон не завадить.

Крім того, ніхто не скасовував народних прикмет на вагітність. Єдине, не перетворюйте своє прагнення завагітніти на ідею-фікс, інакше є ризик при здоровому організмі поставити психологічні бар’єри, які називаються блокуванням зачаття. І не бійтеся звернутися до фахівця, якщо у вас не виходить зачати дитину. Чим раніше ви встановите причину та почнете лікування, тим швидше побачите заповітні дві смужки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...