Виховання і розвиток малюків до 5 років

Виховання і розвиток малюків до 5 років

Час від часу кожному доводилося чути на дитячому майданчику обурені слова молодих мам, дорікають своїх нащадків у поганому поводженні: «Що ж ти накоїв? Хіба так можна? Ну, бережися, тепер я займуся твоїм вихованням! »Проблема в тому, що формування характеру дитини відбувається, за словами фахівців, до 3-5 років. Далі його можна тільки коригувати. Отже, починати займатися вихованням необхідно з самого народження, а не в той момент, коли ми помічаємо відхилення від прийнятих норм у поведінці нашого малюка.

Так в чому ж полягає процес формування «правильного» характеру? Що важливо не упустити? Як займатися вихованням?

Єдиної правильної відповіді на це питання не існує. Тому що не зустрічається в природі двох однакових дітей та їх батьків. Тим не менше, існують деякі загальні правила, які варто знати кожному дорослому, що стурбовані долею його нащадків.

Виховання дітей до 5 років

Правило №1. Спокій тільки спокій!

У спілкуванні з дитиною вкрай важливо витримувати правильний тон і не «піддаватися на провокації». Час від часу, у будь-якої нормальної мами починають не витримують нерви. Хочеться перейти на крик, схопити крихту за руку, «поговорити по душах». Робити цього категорично не можна. Немовля, просто-напросто, злякається гучного голосу з роздратованими інтонаціями. А більш доросла дитина засмутиться. Ви підірвете його довіру. У більшості випадків, крик мами провокує або сльози, або відповідну негативну реакцію: злість, дратівливість, небажання виконувати прохання дорослих.

Правило №2. Вчити на власному прикладі

У будь-якому дитячому саду можна спостерігати таку картину. З одного боку на килимку мила дівчинка старанно заколисує ляльку, попередньо нагодувавши і переодягши за всіма правилами. А в іншому пара дітлахів, «цокаючись» дитячими чашечками, обговорюють «політичні проблеми в країні» з використанням виключно дорослою і не завжди загальноприйнятою лексикою. Як ви думаєте, чому одні діти поводяться так, а інші інакше? Де вони навчилися цьому? Насправді, звичайно ж, ніхто не змушував малюків заучувати погані слова. Але дітям властиво копіювати поведінку дорослих. Тому пам’ятайте, якщо ви хочете, щоб ваш малюк чистив зуби два рази в день, починайте робити те ж саме. Коли помічаєте в спілкуванні зі спадкоємцем елементи ненормативної лексики, зверніть увагу на власну розмову з друзями і т.д.

Правило №3. Будьте послідовними

Категорично не можна допускати ситуацію, коли один з батьків дозволяє дитині щось робити, а інший – ні. Або ж якщо сьогодні малюка карають за неправильну поведінку, а завтра «спускають все з рук».

Правило №4. Порядок насамперед

Для того щоб дітки росли спокійними і психологічно стабільними, вкрай важливо з перших днів життя привчати їх до певного режиму. Це звичайно не означає, що необхідно розписувати день по хвилинах. Але у малюка має бути достатньо чітке уявлення про те, що після сніданку буде прогулянка, а перед сном необхідно прийняти душ.

Правило №5. Треба, значить треба!

Останнє головне правило говорить, малюк повинен добре розуміти, що прохання батьків щось зробити – це не просто примха дорослих або покарання за неналежну поведінку. Це те, що необхідно зробити з цілком об’єктивних причин. Тобто будь-яке розпорядження, що виходить від дорослих, має бути добре аргументовано. У малюка необхідно сформувати чітке уявлення про те, що отримане завдання скасувати неможливо жодними сльозами, криками або іншими «прийомчиками».

Поділитися в...

Вас може зацікавити...