Виховання малюка: як не втратити час?

Виховання малюка як не втратити часПам’ятаєте стару притчу про те, як до мудреця прийшли батьки і запитали у нього, коли починати виховувати їх дитину, щоб не пропустити час. Мудрець запитав, який вік дитини. Турботливі батьки сказали «Один день». Мудрець же відповів: «Ви запізнилися на дев’ять місяців і один день». Притча, звичайно, трохи перебільшує, але сенс у цьому підході є.
Уже в утробі дитину багато батьків намагаються виховувати прослуховуванням класичної музики або читанням віршів, хоча корисність цих дій точно ще не доведена. Але вже точно процес виховання варто починати відразу ж, як дитина з’явилася на світ.
Це тільки здається, що дитина в перші місяці нічого особливого не помічає і тільки їсть і спить. Малюк вчиться розрізняти запахи і звуки, кольори і загальний настрій членів сім’ї. Не випадково багато психологів вважають, що витоки багатьох наших проблем потрібно шукати в першу чергу в дитячих спогадах і відчуттях. Уже в цей період батьки, якщо хочуть правильно впливати на свого малюка, повинні домогтися того, щоб обстановка навколо була позбавлена нервозності і метушні, щоб спілкування батька і матері один з одним були позбавлені скандальних ноток, брутальності і істеричності. Це створить правильну базу для подальшого виховання.
Батьки повинні розуміти, що перші три роки життя дитини – це найважливіший час, коли вона отримує найголовніші пізнання світу. У цьому віці дитина найбільш сприйнятлива, і готова вбирати величезну кількість інформації і знань. Батьки повинні постійно пам’ятати, що кожен день, кожну хвилину їх малюк пізнає світ навколо і себе. Вони повинні всіляко допомагати йому в цій нелегкій праці.
І не тільки допомагати, але і направляти.
Одним з кращих способів виховання є власний приклад. Якщо ви акуратні, любите читати і слухати музику, то і дитина, безсумнівно, буде слідувати вашому прикладу. Діти дуже сприйнятливі, і можуть переймати і погані звички – вони ж поки що не знають, що таке добре і що таке погано, і просто повторюють те, що бачать. Тому завжди пам’ятайте про те, що до певного віку дитина – ваше дзеркало.
Коли малюк маленький, його виховує все, що його оточує – поведінка близьких, казки, які йому читають на ніч, пісеньки, ігри. Не потрібно думати, що зараз ви дитиною не займаєтеся, тому що вона поки ще мала і все одно нічого не зрозуміє, а ось прийде час, і тоді-то ви займетеся її вихованням.
Виховання йде постійно, і якщо ви весь час про це будете пам’ятати, то зможете більш усвідомлено займатися своїм малюком.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...