Виховання через гру

Виховання через груВиховання це ціла наука. Для того, щоб її освоїти необхідно досить багато часу, сил, а головне бажання. Сьогодні поговоримо про цікаве, а головне дієвому методі виховання за допомогою гри.

Усі без винятку діти люблять грати. Вони придумують різні образи, легко перевтілюються з однієї ролі в іншу. Так чому б не використати це на благо виховання?

Як саме користуватися цим методом? Все геніальне просто. Грайте з малюком в те, що застосовано до конкретної ситуації. Наприклад, можна програти день в дитячому садку. Для чого ми це робимо? Можливо, малюк ще проходить стадію адаптації в дошкільному закладі. Звичайно, йому необхідні ваша допомога і підтримка. Програючи день перебування ляльки (дитини) в саду, ви допомагаєте йому зрозуміти, що день будується з декількох заходів: годування, прогулянка, сон, ігри і прихід мами. Так дитина швидше зрозуміє, що в садку є місце позитивним моментам: іграм, веселим прогулянкам, а в кінці дня обов’язково приходить мама!

Інша ситуація: малюк відмовляється їсти, мити руки або виконувати якусь іншу необхідну дію. Не змушуйте його, це викличе лише більший протест. Просто програйте ситуацію. Приклад для дівчинки: пограйте в дочки-матері, помийте руки малятку і ляльці, посадіть обох за стіл, придумайте ваш неповторний сценарій гри. Поясніть важливість миття рук.

Програвати можна абсолютно будь-яку ситуацію. Наприклад, син часто б’ється з однолітками. Тоді зберіть всіх плюшевих звірят, один з них буде задиракою. В результаті ніхто не захоче з ним дружити. Нехай вам здасться, що дитина не провела паралелі між своєю поведінкою і грою, але це не так. Діти швидко схоплюють суть. Якщо потрібно програйте ситуацію кілька разів.

Дитина скупитися. Значить, ваша гра буде спрямована на викорінення цьої негативної якості. Нехай добрий зайка ділиться іграшками та цукерками, а за це в нього буде багато друзів, які також будуть з радістю давати йому свої дитячі скарби.

Виховувати через гру набагато цікавіше. У ході самого процесу ви можете дізнатися про приховані страхи і побоювання дитини, її бажання. Грати корисно в будь-якому випадку. Крім виховання, ви налагоджуєте контакти з крихіткою, приділяєте їй свою увагу. Нехай процес виховання буде легким і плідним!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...