Вигадливе ім’я – ознака поганого смаку?

Вигадливе ім'я - ознака поганого смакуВигадливе ім'я - ознака поганого смакуУ книзі філолога Успенського наводиться приклад: хтось із здивуванням розповідає: «Познайомився з жінкою, а звуть її – Роза Львівна!» Ніякого подиву ця розповідь у оточуючих не викличе: ну, Роза Львівна, що ж тут такого. А якщо та ж людина скаже: «А звати її – Фіалка Леопардовна!», Ті ж оточуючі прийдуть в подив! Філолог цілком резонно пропонує читачеві подумати: адже троянда і фіалка – квіти, лев і леопард – великі хижаки сімейства котячих. Так чому ж «Роза Львівна» звучить цілком природно, а «Фіалка Леопардовна» як щось чужорідне, вигадливе?

Давати ім’я новонародженому – зовсім не так просто, як здається деяким легковажним батькам. Діючи часом з найкращих (як їм здавалося) спонукань, вони можу перетворити життя ні в чому не винної дитини в сущий кошмар. Принаймні, до того часу, коли вона зможе офіційно змінити своє ім’я.

Адже ім’я має бути не тільки милозвучним, але і більш-менш звичним для більшості оточуючих. Воно повинне добре поєднуватися з прізвищем та по батькові. В іншому випадку, малюк буде буквально на кожному кроці відчувати свою ущербність. Безглуздо звучне ім’я стане приводом для безперервних насмішок з боку однолітків. Діти, на жаль, часто бувають неусвідомлено жорстокі.

Чи усвідомлюють це батьки? Чим взагалі вони керуються, часом вибираючи своїм чадам імена за принципом: «Безглуздий, значить, хороший»?

На жаль, це один з показників їх нерозвиненості, точніше, поганого смаку. Люди, обділені хорошим смаком, часто схильні до епатажних, безглуздим витівкам. Вони готові на все, лише б звернути на себе увагу, піднестися над «сірою масою». І точно так само підносять своїх малюків «Каспера ненаглядного», «Наполеона», «Благородного Герцога», «Прекрасну Принцесу» над іншими діточками. Нехай інші батьки називають дітей звичайними іменами, а їхня дитина – не така, як усі!

І це ще далеко не найгірші приклади батьківської любові, заснованої на жахливо поганому смаку. Буває, що надто епатажні особи роками судяться з державою в особі органів РАГСу, що відмовляються зареєструвати їх діточок із зовсім вже карколомними іменами.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...