Відвідини родичів і гостей під час вагітності або де мої межі?

Відвідини родичів і гостей під час вагітності або де мої межі?Буває, що така штука як виховання, соціальні правила і рамки, почуття обов’язку і поняття про пристойність, насилує наші душі, існування, священні рамки сім’ї, гірше за криваві історії в новинах.

Викликаючи в нас відчуття вини і сорому, родичі, друзі, батьки, колеги не зважаючи на наші почуття, світогляд, бажаннями задовольняють свої потреби у відвідинах, в балачках, ночівлі і т.д.. Як з цим жити? І як з цим справлятися?

У кожної людини є свої межі. Вони дуже просто перевіряються. Якщо поволі наближатися до людини, то наступить така відстань між двома людьми, де один з них скаже "стоп", так як чим ближче до його тіла розташовується інша істота, тим вона не комфортніше почувається.

Так само відбувається і зовнішнім соціальним простором. Когось ми підпускаємо ближче, когось тримаємо на більшій відстані – залежно від власних відчуттів комфорту. І якщо ми відчуваємо, що наші межі переступають, але книга ввічливості свідчить мовчати, то в даній ситуації ми несемо собі зло, і в цілому не зрозуміло, чому піклуємося про того, хто проламує наші межі більше, ніж про самих себе. Де тут логіка? Мені важливіші знайомий знайомого брата моєї мами або моя майбутня дитина і мій чоловік? Мені важливіше бажання мого тата посидіти до 12 ночі і поговорити з сім’єю або лягти вчасно спати, тому що я на сьомому місяці вагітності і все ще працюю? Я йду сьогодні на макраме і кінцево, це менш важливо, ніж поїхати копати картоплю в село до бабусі. Тому макраме геть.

Рішення приймає кожен за себе. І відповідальність за рішення, а так само його результат лежить не тому, хто його прийняв. Ніхто не зобов’язаний здогадуватися про наші бажання і входити в наше положення. Але, ми маємо право відстоювати свій комфорт, свої межі і право на свою недоторканну територію.

Приклад з життя:

"…….Я писала вже якось тут про свого двоюрідного брата. Ця епопея з його приїздом тягнулася два місяці, раз в тиждень-дві, він збирався приїхати (кожного разу заводячи розмову, ну що ти вже пусти бідного родича пожити) і не приїжджав. Вчора це трапилося. Вчора я одержала в ICQ повідомлення – тепер точно приїду, оскільки сиджу вже в потягу, сподіваюся не виженеш родича, пустиш переночувати!? і все. Я довго сушила голову як люди, хай навіть і рідня можуть от так ввалюватися в твоє життя, намагалася виправдати його що він хлопчисько, що йому не зрозуміти мій нинішній стан (зараз термін 34 тижні і із здоров’ям не дуже добре все) і т.д. Намагалася зрозуміти чому люди дозволяють собі міркувати про те, що мов у них там квартира велика, а хлопчику треба виходити в життя – треба допомогти. Тобто в першу чергу думаючи про свої бажання.

Може бути це віяння нового часу і раніше жінки жили і знати нічого незнали про синдром "кубла" і т.д. але я зараз перетворилася на домашній тапочок і ловлю від цього такий кайф… просто непередаваний. Навіть подруги і рідня відійшли потихеньку на другий план і все життя сконцентрувалося на чоловіку і очікуванню появи в будинку доці.

Намагаючись змиритися з думкою, що приїде безпардонний (а що правда-то правда) брат, я одержую від нього ще одне повідомлення, що він приїде і розповість мені ще щось. Це вже більше схоже на знущання. Він мене з радісною усмішкою повідомляє, що його сестра (ну і мені кінцево сестра – двоюрідна) разом з чоловіком і дитиною 31 грудня (у мене вже 38 тиждень піде) приїжджають до нас всі в гості. Мол у них там що в новий рік робити, так давно збиралися і дитині місто великої і ялинку показати і квитки у них безкоштовні… і тато у них помер цією весною і зустрічати цей новий рік будинки їм важко…

Я все це розумію, але це їх причини і їх думка, а моє взагалі хоч когось цікавить!? У мене у чоловіка на роботі шеф тямущіший ніж вони. Він дав йому без питань відпустку не за планом за тиждень перед новим роком, провести останні приготування до появи в будинку малятка, провести час удвох з пузатенькою дружиною і т.д. Тобто мене просто поставили перед фактом, (ніхто навіть не попередив), що новорічний стіл у мене з тихого домашнього перетворюється на святковий (зі всім витікаючим), що удома постійно будуть гості яким треба готувати і взагалі просто надавати увагу, що вони ходитимуть по всіх місцях великого скупчення народу гуляти (що не виключено принести в будинок болячку) і просто в будинку з’явитися дитина (я люблю дітей, але для мене зараз не той час). І т.д.

Судіть самі, я готова до будь-якої оцінки даної ситуації, буду вдячна за будь-які ради. Оскільки мамі вже сказала, що мені ніхто тут не потрібен, я неготова зараз до візитів гостей, на що мені відповіли, що вони не на довго, що додому те приходитимуть тільки ночувати і сумки залишати… Що я просто сволота – раз рідню на поріг непускаю і т.д.

Слів більше немає, неспала всю ніч – що робити просто незнаю……"

Джерело прикладу: http://www.u-mama.ru/forum/messages.php?id=73210&iq=32

Поділитися в...

Вас може зацікавити...