Відшарування плаценти: основні ознаки

otsloykaВідшарування плаценти зустрічається приблизно в одному випадку на 120 вагітностей. Але, на жаль, при її виникненні плід часто гине. Тому важливо при появі будь-якої підозри на дану патологію терміново звернутися в стаціонар.

Розрізняють три стадії відшарування плаценти. При легкому перебігу загальний стан вагітної більш-менш стабільний, можуть спостерігатися невеликі мажучі кров’янисті виділення. Але часто подібну ситуацію виявляють тільки під час проведення ультразвукової діагностики. Таке відшарування зазвичай виникає в першому триместрі і при своєчасному лікуванні та суворому дотриманні постільного режиму ретроплацентарна гематома, яка утворюється в місці відшарування, заростає нормальними клітинами плаценти. Так як на ранніх термінах вагітності плацента швидко росте, то незабаром ці нові клітини беруть на себе функції пошкодженої ділянки.

При відшаруванні середнього ступеня тяжкості спостерігається болючість і напруження матки. Якщо відшарування крайове, то спостерігається кровотеча. Зовнішньої кровотечі може і не бути, наприклад, у випадку центрального відшарування, що набагато серйозніше, оскільки кров виливається на стінки матки. У такому випадку часто спостерігаються  симптоми внутрішньої кровотечі: запаморочення, слабкість, падіння артеріального тиску і шок. Якщо масштаб відшарування плаценти перевищує 30 %, то створюється серйозна загроза для життя і жінки, і дитини. Тим більше, що з другого ступеня дана патологія досить швидко прогресує в третю.

Важкий перебіг відшарування плаценти виникає, коли було пошкоджено понад 50 % цього органу. Плід у цьому випадку, на превеликий жаль,  не виживає. Кровотеча при цьому настільки сильна, що кров просочує стінки матки, і вона не може більше скорочуватися. У такому випадку зупинити кровотечу неможливо без видалення матки. Ситуацію погіршують і зміни в системі регуляції крові, оскільки та перестає згортатися.

Якщо термін вагітності дозволяє, то при проявах відшарування плаценти другого і третього ступеня проводиться екстрений кесарів розтин. На першій стадії можна зайняти вичікувальну тактику в умовах стаціонару. Пам’ятайте, що при появі будь-яких підозрілих симптомів краще відразу звернутися до лікаря. Цим ви врятуєте життя і собі, і дитині.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...